Jacksonova exmanželka označila jeho lekárov za idiotov

Debbie Rowe
Debbie Rowe Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Exmanželka zosnulého speváka Michaela Jacksona tvrdí, že jeho lekári sa pretekali v tom, kto mu dá „lepšie“ lieky.

Debbie Rowe je presvedčená, že práve oni stoja za jeho závislosťou od návykových látok.

Uviedla to na súdnom procese, v rámci ktorého Jacksonova matka obvinila koncertného promotéra AEG Live z nedbalosti, keďže pred comebackovým turné Kráľa popu This Is It si podľa nej najala lekára Conrada Murrayho, ktorý Jacksonovi podal smrteľnú dávku anestetika s účinnou látkou propofol.

Rowe, ktorá sa pri vypovedaní rozplakala, poukázala na dvoch doktorov – Arnieho Kleina a Stevena Hoefflina. Jackson im údajne dôveroval, čo sa týka liekov proti bolesti a oni sa neustále snažili „poraziť“ toho druhého tým, že mu dávali čoraz väčšie dávky.

Obrazom: Michal Jackson

Rowe ich za to nazvala idiotmi. Podľa jej slov sa následne objavil Murray a zabil ho. „Ja som bola pravdepodobne jedna z mála, ktorí Michaelovi povedali nie,“ vyjadrila sa. Spevák mal údajne veľmi nízky prah bolesti a práve to bolo spúšťačom jeho závislosti. Rowe je teda presvedčená, že AEG Live nesie veľkú zodpovednosť za spevákovu smrť. Jej výpoveď promotérovi uškodila, keďže argumentuje tým, že spevák si za závislosť mohol sám a výlučne on bol strojcom svojho osudu.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou jeho úmrtia bola akútna intoxikácia anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív.

Jeho osobný lekár Conrad Murray si za neúmyselné zabitie speváka odpykáva štyri roky odňatia slobody. Jacksonove tri deti – Prince Michael, Paris a Blanket sú v opatere ich starej mamy Katherine Jackson, pričom status dočasného opatrovníka má ich bratranec TJ Jackson.

Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Conrad MurrayKatherine JacksonMichael Jackson