Jágr kritizuje výber najužitočnejšieho hráča šampionátu

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr by už v reprezentácii nehral, ak by sa svetový šampionát nekonal v Českej republike. Foto: SITA/AP

PRAHA 20. mája (WEBNOVINY) – Český hokejista Jaromír Jágr sa necíti ako najužitočnejší hráč majstrovstiev sveta v Prahe a Ostrave. O ocenení rozhodli akreditovaní novinári na šampionáte. Jágr na turnaji žiaril a bol veľkou oporou českého tímu. Najmä vďaka jeho gólom postúpili Česi do semifinále. „Necítil som sa ako najužitočnejší hráč MS. Hlasovalo tam dosť českých novinárov a prišlo mi, že nepoznali iné mená, tak tam napísali mňa,“ uviedol pre hokej.cz so smiechom Jágr.

Obrazom: Najkrajšie momenty z MS v hokeji 2015

Štyridsaťtriročný rodák z Kladna oznámil po skončení šampionátu odchod do reprezentačného dôchodku. Podobne sa však vyjadroval už niekoľkokrát v minulosti, s národným tímom sa lúčil už po Nagane 1998 či Minsku 2014.

„Myslel som si, že už vlani som bol stopercentne rozhodnutý. Počas roka prišlo k určitým situáciám, že som ešte bol určitými ľuďmi nahlodaný a začal o tom premýšľať, ale len preto, že je to v Prahe. Toto boli moje posledné MS,“ potvrdil pre hokej.cz Jágr, ktorý si nechal uniknúť finálový duel Kanady a Ruska.

Jednoznačné víťazstvo javorových listov 6:1 ho prekvapilo. Pred súbojom by sa priklonil na stranu zbornej. „Znova sa ukázala kvalita Kanaďanov, ktorí celý turnaj hrali to, čo potrebovali. Potom dominovali aj v play-off. Robili si so svojimi súpermi, čo chceli,“ doplnil pre hokej.cz Jágr.

'","post_name":"trener-cerstvych-majstrov-sveta-z-prahy-prevzal-olejarov","post_type":"post","post_date":"2015-05-19 08:44:33"}'>

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaromír Jágr