Jagudin bavil Bratislavu, hviezdny Rus nerád spomína na prehry s Pľuščenkom

KRASOKORÈU¼OVANIE: Úèastníci šou Ice Stars
Ruský krasokorčuliar Alexej Jagudin počas tlačovej konferencie za účasti olympijských víťazov a účastníkov šou Ice Stars a prezidenta Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu (SKrZ). Bratislava, 25. január 2018. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Utorkový športový a kultúrny večer v Bratislave patril jednoznačne krasokorčuľovaniu. Na ľade Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa totiž počas viac ako dvojhodinovej šou vystriedalo hneď niekoľko olympijských víťazov, majstrov sveta či Európy v tomto športovom odvetví a svojimi úchvatnými vystúpeniami bavili niekoľko tisíc divákov na tribúnach.

Žiadny súťažný stres

Celú šou odštartoval iba 11-ročný talent slovenského krasokorčuľovania Lukáš Václavík a po ňom aj olympionici z Pjongčangu 2018 Lukáš Csölley s Luciou Myslivečkovou. „Ukázať sa na takejto akcii je niečo iné ako štartovať na vrcholnom podujatí. V prvom rade tu nie je súťažný stres. V druhom rade možnosť zajazdiť si s takými menami, ku ktorým sme vzhliadali, keď sme boli malí, je to pre nás pocta,“ prezradil bratislavský rodák Lukáš Csölley.

Po nich už na ľade predvádzali svoje umenie Alexej Jagudin, Tatiana Totmianinová s Maximom Marininom, Maria Petrovová s Alexejom Tichonovom, Margarita Drobjazková s Povilasom Vanagasom, Oksana Domninová s Romanom Kostomarovom či Albena Denkovová s Maximom Staviským. Nechýbal ani ruský olympionik z Pjongčangu 2018 Dmitrij Alijev či iný sólista Jevgenij Kuznecov. Veľký aplauz zožali mnohonásobní svetoví šampióni v akrobacii na ľade Vladimir Besedin s Alexejom Poliščukom.

Jagudinova manželka po zlomenine nohy

Zaujímavosťou je, že Jagudinova manželka Tatiana Totmianinová v Bratislave vystúpila iba dva mesiace po zlomenine nohy. „Bratislavská šou nie je prvá pre Tatianu po zranení, už ich má za sebou niekoľko. Zlomila si nohu počas vianočnej šou pre deti, ostatné obdobie bolo pre nás ťažké. Podstúpila tri operácie a v apríli ju čaká ďalšia. Je to veľká bojovníčka, keďže aj po pôrodoch korčuľovala asi po mesačnej pauze. Nebola otázka, či sa vráti na ľad, len kedy to bude. V našich životoch nič nie je nemožné,“ prezradil 37-ročný Jagudin.

Alexej Jagudin má na Bratislavu jednu spomienku starú už sedemnásť rokov. Na majstrovstvách Európy v januári 2001 tu získal „iba“ striebro, keď prehral súboj s krajanom Jevgenijom Puščenkom. „Prehry s Jevgenijom som vždy zle znášal. Stalo sa tak aj v Bratislave. Nebol som teda spokojný. Je to už dávno, Tatiana s Maximom vtedy boli tiež strieborní. Teraz medaily už nehrajú takú úlohu, ani neviem, kde ich mám. Asi sú niekde v Petrohrade u mojej mamy. Dôležité pre všetkých bolo, že sa po čase vrátili na miesto, kde súťažili pred mnohými rokmi,“ pokračoval.

A ako sa mu vlastne darí pripravovať na vystúpenia, aj keď už má 37 rokov? „Roky pribúdajú a preto je to stále náročnejšie. Nesnažíme sa v našej šou ukazovať niečo, čo je jednoduché a krásne. Chceme predvádzať kvalitné skoky, piruety či krokové pasáže. Aj preto s nami vystupujú aj olympionici z Pjongčangu,“ podotkol Jagudin.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lukáš Csölley