Jakea Gyllenhaala ocenia na Hollywoodskom filmovom festivale

Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal Foto: facebook.com

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Americký herec Jake Gyllenhaal si zo 17. ročníka Hollywoodskeho filmového festivalu a Hollywoodskych filmových cien odnesie cenu pre herca vo vedľajšej úlohe.

Dostane ju za stvárnenie detektíva Lokiho v krimidráme Zmiznutie (2013) režiséra Denisa Villeneuvea. Sošku si prevezme na ceremoniáli, ktorý sa bude konať 21. októbra v hoteli Beverly Hilton.

V minulosti rovnakú cenu udelili napríklad Geoffreymu Rushovi, Matthewovi Broderickovi, Benovi Affleckovi, Johnovi Travoltovi, Christophovi Waltzovi, Samovi Rockwellovi, Christopherovi Plummerovi či Robertovi De Nirovi.

„S radosťou udelíme Hollywood Supporting Actor Award Jakeovi Gyllenhaalovi za jeho nezabudnuteľný výkon vo filme Zmiznutie. Muža, ktorý má nesplniteľnú úlohu a poháňajú ho vpred démoni jeho minulosti, stvárnil nesmierne pôsobivo. Jake počas svojej kariéry predviedol nespočetné množstvo vynikajúcich výkonov, no jeho práca v tomto filme dosahuje novú úroveň komplexnosti, čo odrážajú aj výborné recenzie filmu,“ vyjadril sa zakladateľ a riaditeľ Hollywoodskeho filmového festivalu Carlos de Abreu.

Obrazom: Krásavec Jakr Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal je synom scenáristky Naomi Foner a režiséra Stephena Gyllenhaala. Prvou väčšou rolou bola úloha študenta s veľkou fantáziou, ktorý túži objavovať vzdialené svety vo filme Októbrové nebo (1999). Hral aj v mysterióznej dráme Donnie Darko (2001) a snímkach ako Bubble Boy (2001), Highway (2002), Deň po tom (2004), Dôkaz (2005), Zodiac (2007), Unesený (2007), Láska a iné závislosti (2010), Zdrojový kód (2011) alebo Patrola (2012). Za Skrotenú horu (2005) ho nominovali na Oscara a získal cenu BAFTA. Tento rok ho diváci okrem Zmiznutia uvidia aj v romantickej komédii Nailed a trileri An Enemy.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jake Gyllenhaal