Jamankavá a Buckwitzová si vyrovnanými jazdami v ľadovom koryte zaistili olympijské zlato

Mariama Jamanková, Lisa Buckwitzová
Nemecké reprezentantky Mariama Jamanková - Lisa Buckwitzová získali zlato v súťaži dvojbobistiek. Pjongčang, 21. február 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 21. februára 16:27

PJONGČANG 21. februára (WebNoviny.sk) – Dvojdňová súťaž ženských dvojbobov na XXIII. zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu sa v stredu skončila triumfom dua nemeckých reprezentantiek Mariama Jamanková – Lisa Buckwitzová pred Američankami Elanou Meyersovou-Taylorovou s Lauren Gibbsovou a Kaillie Humphriesovou s Phyliciou Georgeovou z Kanady.

Druhé nemecké zlato v dvojboboch

Jamanková s Buckwitzovou predviedli v olympijskom ľadovom koryte štyri vyrovnané jazdy. V utorok boli po prvej druhé, ale potom už prebrali vďaka najrýchlejšiemu času líderskú pozíciu, ktorú si v stredu druhým najlepším a opäť najrýchlejším časom udržali.

Prelink

Pre víťazky je zlato zo ZOH najväčším úspechom v kariére, pre Nemecko vybojovali zo ženských dvojbobov druhé prvenstvo po úspechu dua Sandra Kiriasisová – Anja Schneiderheinzeová na hrách v Turíne 2006.

 „Rozmýšľala som len o tom, čo musím urobiť na dráhe. Bola som koncentrovaná a nič iné som nemala na mysli. Nepociťovala som nervozitu, keďže som nesledovala svoje súperky. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie. V cieli som ako prvé zbadala čas, potom číslo 1, to bol moment úplného ticha,“ uviedla 27-ročná Jamanková.

Meyersová-Taylorová nezavŕšila postupku

Američanke Elane Meyersovej-Taylorovej nevyšiel útok na premiérové zlato spod piatich kruhov. Strieborná zo Soči 2014 a bronzová z Vancouveru 2010 nezavŕšila postupku, keď vo finálovej jazde nedokázala v posádke s Lauren Gibbsovou zmazať štvorstotinové manko. Naopak, ich odstup v súčte štyroch jázd narástol na 0,07 s a bolo z toho 2. miesto.

V Pjongčangu sa skončila víťazná šnúra Kaillie Humphriesovej. Kanadská obhajkyňa zlata spred štyroch rokov zo Soči i ôsmich rokov z Vancouveru tvoriaca tentoraz duo s Phyliciou Georgeovou sa musela uspokojiť so ziskom bronzu (+0,44). Slovensko nemá v boboch na ZOH 2018 zastúpenie.

ZOH 2018 v Pjongčangu

BOBY

Ženy – dvojboby (konečné poradie po štyroch jazdách): 1. Nemecko (Jamanková, Buckwitzová) 3:22,45 min, 2. USA (Meyersová-Taylorová, Gibbsová) 3:22,52, 3. Kanada (Humphriesová, Georgeová) 3:22,89, 4. Nemecko (Schneiderová, Drazeková) 3:22,97, 5. USA (Greubelová-Poserová, Evansová) 3:23,02, 6. Kanada (Risslingová, Moysová) 3:23,63, 7. Kanada (De Bruinová, Lotholzová) 3:23,89, 8. Veľká Británia (McNeillová, Moorová) 3:24,07

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom