Ján Figeľ bude prehovárať Lipšica, aby zostal v strane

DANIEL LIPSIC
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 24. mája (WEBNOVINY) – Predseda KDH Ján Figeľ nemá informácie o tom, či sa podpredseda strany Daniel Lipšic chystá založiť novú politickú stranu.

Ako povedal dnes Figeľ na tlačovej besede, Lipšica nielen, že bude prehovárať, aby zostal v KDH, ale jeho i všetkých bude pozývať k zodpovednosti.

„Keď som prichádzal po rokoch pôsobenia v zahraničí, tak som prichádzal s odhodlanosťou otvoriť hnutie, aby mohli prísť noví mladí alebo riešenia. Hnutiu to pomohlo, toto chcem presadzovať aj naďalej,“ povedal Figeľ.

Lipšic avizoval, že svoju víziu pre pravicového voliča chce predstaviť do konca mája. V pondelok by sa touto témou malo zaoberať predsedníctvo KDH. Lipšic hovoril o budúcom vývoji v pravici s viacerými politikmi z rôznych strán. Stretol sa s bývalou premiérkou Ivetou Radičovou, s poslancami NR SR za SaS Danielom Krajcerom a Jurajom Miškovom.

Na vízii s ním spolupracuje podpredsedníčka KDH Jana Žitňanská. Hovorí sa tiež o bývalej podpredsedníčke Mosta-Híd Edite Pfundtner, ktorá pred niekoľkými dňami stranu opustila. „Ani ma neoslovil, ani nemám ambíciu vstúpiť do strany, ktorú avizoval,“ povedala dnes Pfundtner pre agentúru SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicJán FigeľJana Žitňanská
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie