Neoficiálne výsledky 1. kola kvalifikácie K1 žien:

1. Maialen Chourrautová (Šp.) 96,14 (0 trestných sekúnd)

5. Fiona Pennieová (V.Brit.) 100,72 (0)

6. Alexandra Perovová (Rus.)101,36 (0)

8. Elena Kaliská 102,28 (0)

32. Dana Mann-Beňušová 108,71 (2)

ČUNOVO 9. septembra (WEBNOVINY) – V prvom kvalifikačnom kole kajakárok na 34. majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v Čunove bola najrýchlejšia Španielka Maialen Chourrautová. O vyše sekundu za ňou zaostala obhajkyňa zlata z minuloročného šampionátu v slovinskom Tacene Corinna Kuhnleová z Rakúska, tretia skončila Češka Kateřina Kudějová.

Najlepšou z tria Sloveniek v 70-člennom štartovom poli bola Jana Dukátová, ktorá obsadila v prvom kole 4. miesto. Elena Kaliská sa zaradila na ôsmu priečku.

Za postupovou tridsiatkou je Dana Mann-Beňušová, ktorej sa prvá jazda nevydarila a je tridsiatadruhá.

Druhé kvalifikačné kolo sa začína o 12.30 h, pre konečné poradie bude rozhodujúci čas lepšej z dvoch jázd.

Viac informácií sa dočítate tu: MS vo vodnom slalome