Jana Dukátová má striebro

Dukátová
Jana Dukátová Foto: SITA/Marián Peiger

Neoficiálne výsledky finále K1 žien:

1. Corinna Kuhnleová (Rak.) 110,05 (2)

2. Jana Dukátová (SR) 113,33 (0)

3. Maialen Chourrautová (Šp.) 113,58 (0)

4. Emilie Ferová (Fr.) 113,95 (4)

5. Fiona Pennieová (V.Brit.) 114,10 (0)

6. Violetta Oblingerová-Petersová (Rak.) 114,11 (2)

7. Elena Kaliská (SR) 114,17 (0)

8. Dana Mann-Beňušová (SR) 118,17 (4)

9. Eva Terčeljová (Slovin.) 123,40 (6)

10. Urša Krageljová (Slovin.) 123,62 (8)

Prečítajte si:

Hochschornerovci majú titul a balia kufre na olympiádu

Viac informácií sa dočítate tu: MS vo vodnom slalome

ČUNOVO 10. septembra (WEBNOVINY) – Titul vodnoslalomárskej majsterky sveta v kategórii K1 žien si na šampionáte v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove vybojovala Corinna Kuhnleová z Rakúska. Suverénnym spôsobom tak obhájila svoj minuloročný titul z majstrovstiev sveta v slovinskom Tacene.

Aj na strieborný stupienok vystúpila tá istá slalomárka ako vlani. Na obrovskú radosť preplneného areálu túto pozíciu obhájila domáca Jana Dukátová.

Bronz si vypádlovala Španielka Maialen Chourrautová.

V desaťčlennom finále boli aj ďalšie dve Slovenky

Elena Kaliská skončila siedma, Dana Mann-Beňušová hneď za ňou ôsma. V internej kvalifikácii slovenských kajakárok o jedinú miestenku na budúcoročné Hry XXX. olympiády v Londýne Jana Dukátová vyrovnala stav súboja s Elenou Kaliskou na 1:1 a práve medzi nimi dvoma sa tak definitívne rozhodne až na jar budúceho roka v jediných pretekoch, ktorých dátum a miesto určí Slovenský zväz kanoistiky na divokej vode neskôr.

Jana Dukátová predviedla vo finále technicky čistú jazdu bez jediného nedovoleného dotyku bránky. Napriek tomu zaostala za víťaznou Kuhnleovou, ktorej rozhodcovia podľa pravidiel pripočítali k dosiahnutému času za „ťuk“ aj dve trestné sekundy, o vyše tri sekundy. V cieli však mala z rezultátu veľkú radosť. Veď okrem svojej piatej medaily z majstrovstiev sveta (jej bilancia spolu so súťažou družstiev 2-3-0) sa udržala aj v hre o svoju premiérovú účasť pod piatimi kruhmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elena KaliskáJana Dukátová