Jana Dukátová vynechá športový rok 2018, čaká bábätko

Vodný slalom, Jana Dukátová
Slovenská kajakárka Jana Dukátová. Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk) – Úspešná slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Jana Dukátová vynechá športový rok 2018, čakajú ju totiž mamičkovské povinnosti. Aktuálne je v štvrtom mesiaci tehotenstva, termín pôrodu lekári stanovili na druhú polovicu júna.

Tridsaťštyriročná Dukátová čaká bábätko so svojim trénerom a manažérom Róbertom Orokockým, s ktorým spoločne žije už od OH 2012 v Londýne. Historický prvá majsterka sveta v C1 doteraz štartovala na dvoch olympiádach, v Londýne 2012 skončila šiesta a v Riu de Janeiro 2016 štvrtá. Na svojom konte má dovedna osem medailí z MS (3-4-1), z toho päť individuálnych (2-3-0).

Skúsená športovkyňa si nepripúšťa, že by materstvo pre ňu znamenalo koniec súťažnej kariéry. „Ak všetko pôjde bez komplikácií, tak v jari 2019 vycestujem do Austrálie a začnem sa naplno pripravovať na olympijskú kvalifikáciu do Tokia. Avizovala som, že na OH 2020 by som chcela nielen štartovať, ale zabojovať tam aj o medailu. Nič na tomto sne zatiaľ nemení ani moje tehotenstvo,“ povedala Dukátová pre denník Šport.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Dukátová