Jana Juricová využila príležitosť, škola zostáva prioritou

Jana Juricová
Jana Juricová Foto: SITA/Ivan Fleischer

STANFORD 11. júla (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Jana Juricová sa náhle objavila v medzinárodnom dianí po takmer piatich rokoch.

Po dosť nečakanom prieniku z kvalifikácie do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Bank of the West Classic v kalifornskom Stanforde však – minimálne v tejto sezóne – neplánuje návrat na plný úväzok.

„Dostala som od univerzity možnosť zahrať si na tomto podujatí a využila som ju. Mám však pred sebou ešte jeden semester školy a štúdium pre mňa zostáva prioritou,“ povedala pre agentúru SITA Jana Juricová po svojej utorňajšej prehre dvakrát 2:6 s Novozélanďankou Marinou Erakovicovou.

Študentka politickej ekonómie na Berkeley rozhodnutie o svojej budúcnosti na neskôr: „Budem si to musieť riadne rozmyslieť. Bolo prospešné zistiť, kde sa výkonnostne nachádzam, hoci nepriamo som to mohla vytušiť podľa výsledkov univerzitných hráčov, ktorí prešli medzi ´profíkov´. Som si však vedomá toho, že cestovanie po svete a sústavné hranie je veľmi náročné. Neviem, či som ochotná dávať tomu až toľko. Obdivujem všetkých, ktorí to dlhé roky podstupujú a vydržia.“

Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka Juricová si vie predstaviť intenzívnejší pokus okolo marca – apríla budúceho roka: „Vtedy sú tu viaceré turnaje, ale znova sa len dostávame k tomu, že by nestačilo hrať občas v Amerike.“

Bývalá reprezentantka SR v Pohári federácie k súboju s rovesníčkou Erakovicovou, 50. vo svetovom rebríčku, podotkla: „Už to bolo o ´level´ vyššie ako v kvalifikácii a nezahrala som natoľko dobre, nepodržal ma servis. Myslím si však, že to nebolo až také jednoznačné, ako napovedá výsledok. Ona je dobrá hráčka, užila som si ten zápas, bola to príjemná skúsenosť.“

Jana Juricová sa počas svojej krátkej kariéry na podujatiach pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) a Tenisovej asociácie žien (WTA) dostala na 253. pozíciu vo svetovom rebríčku. Dosiaľ naposledy hrala v septembri 2007 na turnaji ITF s dotáciou 25 000 USD v talianskom Lecce.

V júli rovnakého roka uspela v Košiciach vo fedcupovej štvorhre po boku Janette Husárovej proti Srbkám.

Vlani sa stala univerzitnou majsterkou USA a zároveň si vyslúžila titul pre najlepšiu hráčku roka medzi „akademičkami„. Ocenenie si prevzala v rámci uvádzania Andreho Agassiho a Fern Kellmeyerovej do Medzinárodnej siene slávy v Newporte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom