Jana Kirschner absolvuje turné s projektom Moruša

Jana Kirschner
Jana Kirschner Foto: facebook.com

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Jana Kirschner absolvuje v novembri slovenské turné s projektom Moruša, s ktorým už nahrala aj album rozdelený na dve časti – Biela a Čierna.

Tridsaťštyriročná interpretka odohrá šesť koncertov v Trenčíne, Bratislave, Žiline, Martine, Prešove a Banskej Bystrici. Vstupenky na jednotlivé koncerty sú v predpredaji v sieti Ticketportal. Na budúci rok chce potom speváčka predstaviť nový projekt aj v Českej republike.

„Po 15 rokoch som úplne vymenila kapelu, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Ale chcela som dať priestor mladým muzikantom a priniesť tak niečo úplne iné ako doteraz. Na turné predstavíme nové piesne z prvej časti albumu Moruša Biela. Ale zahráme aj piesne známe z predchádzajúcich albumov, ktoré prearanžujeme podľa charakteru tohto projektu. Na pódiu sa predstaví 14 muzikantov, rozhodne sa je na čo tešiť,“ uviedla speváčka.

Kapelu tvoria českí a slovenskí hudobníci, ktorí už v Prahe a Bratislave skúšajú nový repertoár. Kompletne celá skupina sa s Janou Kirschner stretne až koncom októbra. „Teším sa na skúšky aj na turné! Je to pre mňa veľká umelecká výzva. Nie je to niečo, čo človek robí každý rok. Celý projekt pripravujeme niekoľko mesiacov a jeho koncertná podoba by mala byť naozaj výbušná, energická, no zároveň jemná a poetická. Presne taká, aká je Moruša,“ vysvetlila speváčka, ktorá na turné zoberie aj svoju dcéru Matildu.

Obrazom: Talentovaná slovenská speváčka Jana Kirschner

„Verím, že s pomocou našej rodiny a hlavne mojich rodičov to zvládneme. Predsa len nebudem prvá speváčka, ktorá koncertuje a cestuje so svojou dcérou. Niečo podobné robí aj Suzanne Vega, ktorej dcéra počas jedného turné dokonca začala hrať na bubny. Dúfam, že Matilda si vyberie menej náročný hudobný nástroj,“ dodala Kirschner.

Video: Ivan Tásler & Jana Kirschner – Svoji

Niekoľkonásobná Zlatá slávica Jana Kirschner má na konte hity ako Modrá, Žienka domáca, Pokoj v duši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. Dosiaľ vydala šesť štúdiových albumov a jednu výberovku.

Termíny Moruša Biela Tour Slovenská republika:

13. 11. – Trenčín, Piano Club

14. 11. – Bratislava, Ateliér Babylon

15. 11. – Žilina, Mestské divadlo

16. 11. – Martin, Museum Bar

19. 11. – Prešov, PKO Čierny Orol

20. 11. – Banská Bystrica, ŠH Dukla Štiavničky

Informácie pochádzajú od Dany Schrenkelovej z agentúry Relations Consulting a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan TáslerJana Kirschner