Jana Kirschner pokrstí Amulet Zdenky Prednej

Bez názvu
Jana Kirschner

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Zdenka Predná pokrstí 18. novembra album Amulet (2013). Počas podujatia, ktoré sa bude konať v bratislavskom Nu Spirit Clube, predstaví naživo aj skladby z novej nahrávky. Sprevádzať ju bude kapela v zložení Marek Gregor (bicie), Radovan Gregor (basgitara), Martin Mikloš (klávesy), Ladislav Tvrdý (gitara) a Peter Sandanus (saxofón). „Krst bude pre kamarátov, ale aj pre fanúšikov. Zahráme asi 10 skladieb. Päť starých a päť nových. Samozrejme, bude tam niekoľko zaujímavých hostí z albumu Amulet. Ktorí to sú, sa nechajte prekvapiť,“ prezradila Predná.

Krstnou mamou novinky sa stane Jana Kirschner. „Krstnou mamou je Janka Kirschner, lebo ju mám rada ako osobu, aj ako speváčku a tiež sa podieľala na mojom albume s pesničkou Kam ma nesie,“ dodala speváčka.

Amulet obsahuje jedenásť piesní, z ktorých väčšinu bývalá SuperStaristka nahrávala pod producentským dohľadom Martina Šrámka a Andreja Hrušku zo štúdia Littlebeat. Novinka obsahuje aj duet s Vojtěchom Dykom s názvom Walk in my shoes. Na albume spolupracovali aj Lyrik, Idea, Losos zo skupiny Noisecut či Igor Sabo.

Dvadsaťdeväťročná Zdenka Predná pochádza z Banskej Štiavnice a hudobnú kariéru odštartovala v prvom ročníku súťaže Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila na 4. mieste. Debutovala v roku 2005 albumom Sunny Day, po ktorom nasledovali nahrávky Zdenka Predná (2007) a Srdce z bubliny (2009). V roku 2005 získala cenu Aurel v kategórii Objav roka. Minulý rok spolupracovala na albume Daleko blíž spomínaného českého rappera Ideu.

Video: Walk in My Shoes – Zdenka Predná & Vojtěch Dyk

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KirschnerZdenka Predná