Jana Kirschner pripravuje turné s projektom Moruša

Kirschner
Speváčka Jana Kirschner. Foto: Facebook.com/janakirschnerofficialfunpag

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Jana Kirschner pripravuje turné s projektom Moruša, v ktorom sa streli hudobníci zo Slovenska, Českej republiky a Veľkej Británie.

Tridsaťštyriročná interpretka už s novým projektom, na ktorom spolupracovali napríklad Eddie Stevens, Rob Mullarkey, Tom Skinner, Nathaniel Keen, Miloš Valent, Boris Lenko, Marcel Comendant či Branislav Dugovič, nahrala aj album rozdelený na dve časti – Biela a Čierna.

Prvá časť s názvom Biela by mala vyjsť 15. novembra. “Dlho som cítila, že symbolom tohto projektu by mal byť strom. Strom pre mňa znamená detstvo, moju krajinu, moju reč, moju identitu. Vedeli sme, že dostať 100 minút hudby na jeden album nie je reálne. Vtedy sa mi v hlave objavila Moruša. Strom, ktorý poznám zo záhrady mojej starej mamy. Čierna a Biela. Dva albumy, dva svety. A bolo to. Je to slovenský album. No som presvedčená, že vďaka jeho originalite, poetike a výnimočnému talentu muzikantov sa nám podarilo vytvoriť niečo, čo zaujme a presvedčí publikum kdekoľvek na svete “ vysvetlila Kirschner.

Termíny jesenného turné by mali hudobníci prezradiť už čoskoro. Niekoľkonásobná Zlatá slávica Jana Kirschner má na konte hity ako Modrá, Žienka domáca, Pokoj vduši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. Dosiaľ vydala šesť štúdiových albumov a jednu výberovku.

Video: Ivan Tásler & Jana Kirschner – Svoji

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan TáslerJana Kirschner