Jana Kirschner sa predstaví v Senici, zahrá staršie skladby

Jana Kirschner má za album Morušu Biela dvojitú platinu
Speváčka si ocenenie dvojitej platinovej platne prevzala na koncerte v Bratislave, kde taktiež pokrstila limitovanú edíciu vinylovej platne Moruša Biela. Foto: Martina Mlčúchová

BRATISLAVA 28. júla (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Jana Kirschner predstaví počas dvojkoncertu so Simou Martausovou aj staršie skladby. Podujatie sa bude konať 1. augusta v amfiteátri v Senici.

Na koncerte zahráme všetky najväčšie hity. Pesničky, ktoré sa nehrali už niekoľko rokov, a ktoré si práve na tomto koncerte môžu vypočuť fanúšikovia nielen posledných, ale aj starších albumov. Je to výnimočný koncert, pretože zaznejú aj veci z albumov V cudzom meste, Pelikán, Veci čo sa dejú, Shine, či piesne od Petra Hapku a Michala Horáčka. Okrem klasickej kapely si s nami zahrá aj Marcel Comendant na cimbal a Braňo Dugovič na klarinet, takže predstavíme aj piesne z albumov Moruša a Krajina Rovina. Bude to pestré, krásne, ženské a budeme sa snažiť priniesť nezabudnuteľný letný koncert,“ uviedla Kirschner.

Jana Kirschner

vydala napríklad spomínané albumy V cudzom meste (2000), Pelikán (2002), Veci čo sa dejú (2003), Shine (2007), Krajina Rovina (2010), Moruša: Biela (2013) alebo Moruša: Čierna (2014). Na konte má hity Modrá, Žienka domáca, Pokoj v duši či Bude mi lehká zem, na ktorom spolupracovala s Michalom Horáčkom a Petrom Hapkom. Za album Moruša: Čierna získala Radio_Head Award v kategórii Album roka – Cena kritikov.

Sima Martausová

sa narodila v roku 1988. V roku 2009 vyhrala s piesňou Nádherný Svätý v súťaži Gospeltalent a o dva roky uviedla na trh debutový album Vyzliecť si človeka. Vo februári 2014 ju Zväz autorov a interpretov populárnej hudby spolu s jej kapelou vyhlásil za Objav roka 2013. V hlasovaní na portáli hudba.sk získala tiež cenu Objav roka a Album roka 2013. Druhé menované ocenenie si vyslúžila za album Dobrý deň, to som ja (2013). Na konte má aj nahrávku Na pravom poludní (2014). Je tiež členkou Radošinského naivného divadla.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KirschnerSima Martausová