Opozičný kandidát na bratislavského primátora Mrva získal podporu ďalších strán

Ján Mrva
Kandidát na hlavného kontrolóra mesta Bratislava Ján Mrva. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 12. septembra (WebNoviny.sk) – Kandidáta za primátora hlavného mesta SR Bratislavy Jána Mrvu podporia aj ďalšie hnutia a strany – NOVA, Občianska konzervatívna strana (OKS) a Zmena zdola. Novinárov v stredu o tom na brífingu informovala demokratická koalícia a opozičné strany.

„Zmena zdola verí, že nový primátor konečne splní to, čo sľúbil,“ povedala dnes za hnutie súčasná bratislavská mestská poslankyňa a kandidátka za starostku bratislavskej Petržalky Elena Pätoprstá.

Mrvu podporuje aj Grendel

Ako Pätoprstá dodala, do mestského zastupiteľstva bude ešte za Zmenu zdola kandidovať napríklad Ján Budaj, Peter Hochschorner i architekt Branislav Kaliský. Všetci sedia v mestskom parlamente aj v súčasnosti.

Mrvu podporí aj súčasný mestský poslanec Bratislavy a poslanec Národnej rady SR Gábor Grendel za hnutie NOVA. Grendel bude kandidovať do mestského zastupiteľstva za Staré Mesto, za Petržalku to bude napríklad súčasný petržalský miestny poslanec i bratislavský krajský poslanec Vladimír Dolinay.

Kandidáti na primátora Bratislavy

Ján Mrva je spoločným kandidátom demokratickej opozície na primátora Bratislavy. Vyplýva to z prieskumu primárnych volieb, ktoré uskutočnila agentúra FOCUS na vzorke viac ako 1 000 ľudí.

Výsledky prieskumu na spoločnom brífingu hnutia OĽaNO a KDH v Bratislave oznámil predseda OĽaNO Igor Matovič. Hnutia mali dvoch kandidátov na post primátora hlavného mesta – Jána Mrvu a Caroline Líškovú. Prieskum mal za cieľ vypočuť si hlas voliča a tak určiť kandidáta opozičných pravicových strán.

O post primátora hlavného mesta sa chcú okrem Mrvu uchádzať aj súčasný primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal, viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy Iveta Plšeková, bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, politik Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada, architekt Matúš Vallo či organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GrendelIgor MatovičIveta PlšekováIvo NesrovnalJán BudajJán MrvaMatúš ValloPeter HochschornerVáclav MikaViktor Béreš
Firmy a inštitúcie NOVA Nová väčšinaOKS Občianska konzervatívna strana