Jana Velďáková dosiahla v Štokholme historický triumf

Velďáková vylepšila svoje maximum, v Athlone skončila druhá
Na halovom atletickom mítingu v írskom Athlone skončila slovenská reprezentantka Jana Velďáková v skoku do diaľky druhá. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

ŠTOKHOLM 30. júla (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka Jana Velďáková (VŠC Dukla B. Bystrica) zvíťazila vo štvrtok v Štokholme v súťaži diaľkarok na dvanástom mítingu prestížneho 14-dielneho atletického seriálu Diamantová liga IAAF.

Jana berie víťazstvo všetkými desiatimi

Zverenka trénera Radoslava Dubovského dosiahla v poslednom šiestom pokuse 660 cm (vietor 0,0) a z tretieho miesta sa posunula na prvé.

„Jasné, že som spokojná, po ťažkej rozcvičke v daždi mi to vyšlo. Viedla som po prvom a napokon aj po poslednom pokuse. Škoda, že nám nefúkal vietor do chrbta. Formu mám, dnes to bolo lepšie bežecky ako minulý týždeň v Londýne, ale technicky horšie. Víťazstvo však beriem všetkými desiatimi,“ citovala Janu Velďákovú internetová stránka jej manažérskej skupiny Top Athletics. Jej štokholmská séria: 636 – 615 – 643 – 632 – 626 – 660.

Najlepšie miesta boli tretie

Velďákovej triumf je prvé víťazstvo slovenského atléta alebo atlétky na „diamantovom“ mítingu, aj keď treba poznamenať, že v štokholmskej diaľke žien sa nezískavali body do DL.

Doteraz boli najlepšími umiesteniami Slovákov tretie priečky – dvakrát trojskokanky Dany Velďákovej (2011 a 2015), pričom vždy brala aj body do DL, Lucie Hrivnák Klocovej na 800 m v Londýne 2011 a minulý týždeň bola tretia aj diaľkarka Jana Velďáková v Londýne, ale mimo bodovania DL.

Peking zatiaľ naháňa márne

Jana Velďáková, ktorá štartovala štvrtý raz v kariére na podujatí Diamantovej ligy (2011 New York – 9., 2013 Londýn – 5., 2015 Londýn – 3., 2015 Štokholm – 1.), zvíťazila v konkurencii šiestich pretekárok pred Švédkou Jarderovou (655 cm) a Nemkou Stolzovou (649 cm).

Tridsaťštyriročná Košičanka zatiaľ márne naháňa limit na blížiace sa MS v Pekingu. Jej najlepší tohtoročný výkon z Európskych hier v Baku je 668 cm, na limit jej chýbajú 2 cm.

Výsledky:
ŽENY

diaľka (mimo DL): 1. J. Velďáková (SR) 660, 2. Jarderová (Švéd.) 655, 3. Stolzová (Nem.) 649

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Velďáková