Jankovičová a Na Li začali turnaj majsteriek výhrou

Na Li
Na Li Foto: SITA/AP

ISTANBUL 23. októbra (WEBNOVINY) – Čínska tenistka Na Li nasadená ako štvrtá zvíťazila v úvodnom z troch zápasov druhého dňa programu koncoročného výberového podujatia TEB BNP Paribas WTA Championships v tureckom Istanbule v základnej Bielej skupine dvojhry nad Sarou Erraniovou, šestkou turnaja, za 106 minút 6:3, 7:6 (5).

Ázijčanka úspešne vstúpila do diania, Talianka má na konte už dve prehry.

Prvý zápas je vždy ťažký, tento nebol výnimka. Sara tradične skvele bojovala a dokázala si vynútiť tajbrejk, hoci už bola dolu 3:6, 3:5 a mečbal. Aj preto som veľmi šťastná, že som napokon zvíťazila dokonca vo dvoch setoch. Teraz si vychutnám tento úspech a hneď začnem myslieť na štvrtkový náročný duel s Jelenou Jankovičovou,“ povedala Na Li, ktorá mala pomer „winnerov“ a nevynútených chýb 42:35, Erraniová 14:13.

Tridsaťjedenročná víťazka parížskeho antukového grandslamového Roland Garros 2011 Na Li, momentálne 5. v renkingu, zvýšila v štatistike proti 26-ročnej univerzálke Erraniovej (7.) už na 6:0.

Číňanka štartuje medzi elitou tretí raz. V sezóne 2011 aj 2012 mala v skupine štatistiku 1:2. Talianka stojí proti členkám Top 5 výrazne negatívne 1:32. Jediný úspech takéhoto typu si pripísala tento rok na RG v zápase s Poľkou Agnieszkou Radwanskou. Vlani pri debute na šampionáte skončila so skóre 1:2. V Istanbule sa predstaví aj vo štvorhre po boku krajanky Roberty Vinciovej a obe budú 2. – 3. novembra na antuke v Cagliari hrať proti Ruskám vo finále Pohára federácie reprezentačných družstiev žien.

Sara Erraniová
Sara Erraniová Foto: SITA/AP
Jelena Jankovičová
Jelena Jankovičová Foto: SITA/AP

Skvelým spôsobom vstúpila do diania v Bielej skupine na koncoročnom výberovom turnaji TEB BNP Paribas WTA Championships v tureckom Istanbule srbská tenistka Jelena Jankovičová.

Nasadená sedmička zdolala pod strechou haly Sinan Erdem Dome turnajovú dvojku a vlaňajšiu finalistku Viktoriu Azarenkovú z Bieloruska za 109 minút 6:4, 6:3. Jubilejný 100. zápas proti súperke z najlepšej svetovej desiatky teda nebol pre Azarenkovú úspešný.

Zdolať Azarenkovú a k tomu na takomto významnom podujatí je skvelé. Už z prieniku na šampionát po odmlke som bola nadšená, teraz sa to len umocnilo. Cítim sa úžasne. Dnešok som si užila a som šťastná, že som do diania vstúpila víťazstvom. Pri skupinovom formáte je to veľmi dôležité. Každý zápas medzi elitou je ťažký,“ povedala Jankovičová v interview pre organizátorov.

Streda – výsledok:

Biela skupina:

Na Li (Čína-4) – Sara Erraniová (Tal.-6) 6:3, 7:6 (5) za 106 minút

Jelena Jankovičová (Srb.-7) – Viktoria Azarenková (Biel.-2) 6:4, 6:3 za 109 minút

Tabuľka Bielej skupiny:

1. Jankovičová 1 1 0 2:0 12:7 2

2. Na Li 1 1 0 2:0 13:9 2

3. Azarenková 2 1 1 2:2 20:20 2

4. Erraniová 2 0 2 0:4 17:26 0

Legenda: poradie, hráčka, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúci výsledok: Viktoria Azarenková (Biel.-2) – Sara Erraniová (Tal.-6) 7:6 (4), 6:2 za 135 minút

Tabuľka Červenej skupiny:

1. Williamsová 1 1 0 2:0 12:4 2

2. Kvitová 1 1 0 2:0 12:8 2

3. Radwanská 1 0 1 0:2 8:12 0

4. Kerberová 1 0 1 0:2 4:12 0

Doterajšie výsledky: Serena Williamsová (USA-1) – Angelique Kerberová (Nem.-8) 6:3, 6:1 za 65 minút, Petra Kvitová (ČR-5) – Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) 6:4, 6:4 za 85 minút