Monika Jankovská čelí obvineniu, NAKA vyšetruje starý prípad z prostredia slovenského podsvetia

Monika Jankovská, Vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov
Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 9. septembra, 15:18

Bývalú štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti SR (MS SR) Moniku Jankovskú obvinili z trestného činu marenia spravodlivosti. Jankovskú v stredu eskortovali z výkonu väzby na výsluch pred vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Informáciu priniesol portál TV Joj Noviny.sk.

Podľa spravodajského portálu výsluch Jankovskej súvisí s prípadom zadržania jej svata Petra V., trenčianskej advokátky Anny Z. a policajta, ktorých polícia zatkla v utorok 8. septembra. Zadržanie uvedenej trojice súvisí s vyšetrovaním starého prípadu z prostredia slovenského podsvetia. Podľa svedkov Jankovská pomohla v minulosti získať Petrovi Čongrádymu lukratívny pozemok v Trenčíne za úplatok tri milióny slovenských korún.

Trenčiansky podnikateľ Ondrej Janíček dlhodobo obviňuje bývalú štátnu tajomníčku z toho, že ho ako sudkyňa spolu s mafiánmi pripravila o majetok. Údajne ako sudkyňa odsúdila podnikateľa pre vydieranie a on sa dostal do sporu s mafiou.

Jankovská za tvrdenia o úplatkoch pred rokmi na Janíčka podala trestné oznámenia. Podnikateľ dodnes čelí obžalobe za ohováranie. V kauze Fatima, ktorá sa týka baru v centre Trenčína, polícia vypočula aj bývalého policajného funkcionára Róberta Krajmera spolu s manželkou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika JankovskáPeter Čongrády
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra