Japonské hokejistky zvíťazili nad Švédkami, o piate miesto zabojujú proti Švajčiarkam

Japonsko - svedsko
Hokejistky Japonska zvíťazili 2:1 po predĺžení nad Švédkami. Foto: SITA/AP

PJONGČANG 18. februára (WebNoviny.sk) – Reprezentantky Švajčiarska triumfovali nad hokejistkami Kórei 2:0 v nedeľňajšom zápase v skupine o 5. – 8. miesto na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu.

Skóre zápasu otvorila v 17. min Sabrina Zollingerová, rezultát stanovila minútu pred koncom druhej tretiny Evelina Raselliová.

Prelink

Švajčiarky v stretnutí o konečné 5. miesto nastúpia proti Japonkám, ktoré zvíťazili 2:1 po predĺžení nad Švédkami.

Kórejčanky a Švédky budú hrať o 7. miesto.

ZOH 2018 v Pjongčangu

HOKEJ – ŽENY

Skupina o 5. – 8. miesto:
Švédsko – Japonsko 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 27. L. Johanssonová – 22. Koikeová, 64. Tokoová
Vylúčené: 5:4, presilovky 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Allenová (USA), Hoveová (Nór.) – LeClercová (USA), Toddová (Kan.), 3554 divákov

Švajčiarsko – Kórea 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 17. Zollingerová, 39. Raselliová
Vylúčené: 1:4, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Arianová-Lortiová (Kan.), Timglasová (Śvéd.) – Heikkinenová (Fín.), Johanssonová (Švéd.), 3811 divákov