Japonské štúdiá Toho plánujú nakrútiť ďalší film o Godzille

Godzilla
Pre ďalší film o obrovskom jašterovi sa rozhodli aj napriek tomu, že dielo z roku 2004 malo byť ich posledným s touto tematikou. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Japonská filmová spoločnosť Toho chce nakrútiť ďalší film o Godzille. Vedenie štúdií tak zareagovalo na úspech snímky Godzilla (2014) režiséra Garetha Edwardsa. Film z dielne Toho by sa mal do kín dostať v roku 2016, teda 12 rokov po tom, ako uviedli na trh akčné fantasy Godzilla: Final Wars (Gojira: Fainaru uôzu).

Pre ďalší film o obrovskom jašterovi sa rozhodli aj napriek tomu, že dielo z roku 2004 malo byť ich posledným s touto tematikou. Ako uviedli zástupcovia štúdií, ich názor zmenila moderná technológia, ktorou v súčasnosti disponujú. Firma Toho, ktorá vlastní práva na Godzillu, zatiaľ nevybrala tvorivý tím ani režiséra. S nakrúcaním plánujú začať v lete 2015.

Video: Trailer k filmu Godzilla

Godzilla sa po prvý raz objavila v rovnomennom japonskom filme z roku 1954 a odvtedy v množstve ďalších snímok a počítačových hier. Podľa pôvodného scenára bola dinosaurom, ktorý prežíval v hlbinách oceánu a postupne sa stal ešte nebezpečnejším pre mutácie spôsobené testovaním zbraní hromadného ničenia.

Americký remake uviedli do kín aj v roku 1998. Zahrali si v ňom Maria Pitillo, Matthew Broderick, Jean Reno či Hank Azaria. Ďalší film o Godzille pripravuje aj spoločnosť Warner Bros, ktorá ho chce filmovým fanúšikom a fanúšičkám predstaviť v roku 2018.

Informácie pochádzajú z webstránky ajw.asahi.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom