Japonsko zatvorilo obchodné domy aj bary, o účinnosti opatrení však pochybujú

Virus Outbreak Japan
Oznámenie o dočasnom zatvorení umiestnené pri vchode do obchodného domu v Tokiu v nedeľu 25. apríla 2021. Foto: Hiroko Harima/Kyodo News via AP

V Japonsku od nedele zatvorili obchodné domy, bary či divadlá v rámci núdzových opatrení zameraných na spomalenie rastu počtu infekcií koronavírusom. Reštrikcie na 17 dní vyhlásili v prefektúrach Tokio, Kjóto, Hjógo a Osaka.

Existujú však pochybnosti o účinnosti opatrení, ktoré sa sústreďujú na zatvorenie alebo obmedzenie prevádzky stravovacích zariadení a zábavných parkov, pričom vlaky a ulice sú preplnené ako kedykoľvek inokedy a školy zostávajú otvorené.

Viac o téme: Koronavírus

Japonsko v snahe zastaviť šírenie koronavírusu doteraz už trikrát vyhlásilo núdzovú situáciu. Nasadenie vakcín proti ochoreniu COVID-19 je však pomalé a zaočkované je sotva jedno percento populácie krajiny.

Japonsko totiž vyžaduje dodatočné testovanie vakcín schválených v zahraničí a zatiaľ sa v krajine používa iba očkovacia látka spoločnosti Pfizer. Ochorenie COVID-19 doteraz v Japonsku spôsobilo približne 10-tisíc úmrtí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom