Jarná odstávka v Sitine má priniesť menej kolón aj nervozity

Sitina
Foto: Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) – Menšie kolóny a menej nervozity na bratislavských cestách by mal priniesť nový systém odstávky v tuneli Sitina.

Prichádza jar, a tak je v slovenských tuneloch potrebné vykonať servisnú údržbu. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) chce začať práve tunelom Sitina.

Ako na dnešnej tlačovej konferencii informoval prevádzkový riaditeľ NDS Štefan Török, nový systém a spôsob uzatvárania tunela by mal pomôcť motoristickej verejnosti. Tunel Sitina po novom uzavrú len počas noci.

Doteraz ho odstavovali počas dvoch víkendov, pričom uzatvorili vždy jednu tunelovú rúru od piatka od 22:00 až do nedele do 24:00. Nasledujúci víkend uzatvorili ďalšiu rúru tunela. Doprava počas prác viedla cez frekventovanú križovatku Patrónka, čo počas dňa spôsobovalo aj hodinové čakanie vodičov v kolónach.

V súčasnosti bude jarná odstávka tunela len v nočných hodinách, uzavrú však celý tunel od piatku od 21:00 do soboty 9:00. Autá budú prechádzať počas obmedzenia cez Patrónku. Počas dňa bude doprava v Sitine voľná. Tunel opäť uzavrú v sobotu večer do nedele rána.

V prvých dvoch etapách prác v tuneli bude Sitina zatvorená aj dve noci z nedele na pondelok od 21:00 do 4:00. Konkrétne to budú noci zo 17. na 18. marca a zo 7. na 8. apríla.

V tuneli Sitina tiež pribudnú nové bezpečnostné opatrenia. Od 5. marca v tuneli osádzajú LED osvetlenie únikových ciest, s prácami by mali skončiť 20. apríla. Osádzať budú aj núdzové zvodidlá na konci núdzových zálivov.

Práce by sa mali začať 15. marca v nočných hodinách, doprava by mala byť obmedzená len čiastočne, teda zhruba od 21:00 sa rýchlosť zníži na 60 kilometrov za hodinu a dopravu odklonia do rýchleho pruhu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom