Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár Foto: SITA/Jozef Jakubčo
28. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(10)

Jaromír Čižnár nedodržal slovo, porušil dohodu s Paškom

BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) – Generálny prokurátor Jaromír Čižnár v utorok neprišiel diskutovať do parlamentu o správe o činnosti prokuratúry za rok 2013, hoci sa na tom v piatok minulý týždeň dohodol s predsedom NR SR Pavlom Paškom. Namiesto seba poslal prvého námestníka generálneho prokurátora Reného Vaneka.

Viacerí opoziční poslanci kritizovali Čižnárovu neúčasť v pléne. Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Zajac navrhol, aby v diskusii k prokuratúre pokračovali až za Čižnárovej účasti. Parlament však nebol uznášaniaschopný, takže v rokovaní sa pokračuje ďalej aj bez šéfa Generálnej prokuratúry SR.

“Toto je miera ignorácie, aká tu doteraz nebola. Predseda parlamentu Paška sa v piatok o 14:00 dohodol s generálnym prokurátorom, že sa môže pokračovať v utorok o 9:00 za jeho účasti. Teraz nepríde. O správe o generálnej prokuratúre rokujeme raz do roka,” konštatoval nezaradený poslanec Daniel Lipšic. Zároveň upozornil, že o správe za rok 2013 poslanci rokujú koncom októbra 2014, podľa neho by sa o správe o činnosti prokuratúry malo diskutovať skôr.

Čižnár neúčasť v pléne odôvodnil zahraničnou služobnou cestou. Minulý piatok predstavil správu a začala sa diskusia. Keďže v nej nestihli vystúpiť všetci prihlásení poslanci, Paška sa v závere dňa pýtal Čižnára, kedy bude môcť prísť do parlamentu, aby správu prediskutovali za jeho účasti, spýtal sa ho aj na konkrétny termín – utorok o 9:00. Generálny prokurátor na súhlas prikývol, dnes však do NR SR nedorazil.

Odporúčané články

Poslanci riešia v parlamente bufety, prokuratúru a Štefánika Štátne orgány v prípade týrania žien zlyhávajú, tvrdí Čižnár

Témy

Diskusia

MREŽovo re jaj 07:48 ... veľký omyl vážený! Buď si istý, že SMER nikoho nepohltil! Pravda je taká, že všetci do SMERu vstúpili podľa vlastného uváženia a s radosťou! O tom sa zleptákom však môže iba sníivať! Za všetko hovoria "PREBEHLíCI"... jaj pre MREžovo.... len tak, aby si bol ty a tebe podobní informovaní o ZLEPENCOCH Slovenska: Zloženie SMER-Sociálne istoty (pohltil ZRS, SV, SDĽ, SDA, KSS, časť SOP, časť SDSS), potom si kúpil značku SD (Sociálna demokracia), neskôr prichýlil stroskotancov z HZDS... ujo Ak by mal čisté svedomie a "čistý stôl", tak by mal odvahu prísť..., ale ... nemá!!! MREŽovo a čo tak spomenuť si na "super demokratické " časy, keď Trnkovi, ale aj Harabínovi vystúpiť v NR zleptáci nedovolili !!! kkkk Asi tak mile slovensko.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Byvanie je hra

DRAN.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...