Jaromír Jágr dosiahol ako štvrtý hráč tisíc gólov v kariére

Jagr
Z víťazstva po predĺžení sa tešil aj Jágrov tím New Jersey Devils. Foto: SITA/AP

SUNRISE 15. marca (WEBNOVINY) – Český hokejista Jaromír Jágr sa stal štvrtým hráčom v histórii najrýchlejšej kolektívnej hry na svete, ktorý nastrieľal počas kariéry tisíc gólov. Jubilejný zásah dosiahol rodák z Kladna v piatkovom stretnutí NHL na ľade Floridy. Gólom v presilovej hre v závere prvej tretiny vyrovnával na 1:1 a bol jeho tisíci v profesionálnej kariére.

Štatistika berie do úvahy presné zásahy v elitných svetových súťažiach vrátane play-off a v reprezentácii. Štyridsaťdvaročný krídelník, aktuálne hráč New Jersey Devils, má na konte 781 gólov v NHL vrátane vyraďovacej časti, 93 v KHL, 81 v Česku a 45 v národnom tíme. Tisícku doteraz prekonali iba Kanaďania Wayne Gretzky (1098), Gordie Howe (1074) a Bobby Hull (1030).

Rodák z Kladna je v tejto sezóne napriek pokročilému veku najproduktívnejším hráčom svojho tímu, v 67 dueloch nastrieľal 22 gólov a pridal 36 asistencií.

Najlepší strelci hokejovej histórie:

1. Wayne Gretzky 1098 gólov, 2. Gordie Howe 1074, 3. Bobby Hull 1030, 4. Jaromír Jágr 1000, 5. Teemu Selänne 887, 6. Erich Kühnhackl 873, 7. Brett Hull 865, 8. Mark Messier 813, 9. Mike Gartner 797, 10. Phil Esposito 796

(výber na základe počtov gólov počas profesionálnej kariéry v elitných súťažiach a reprezentáciách, zdroj: iDnes.cz).

Viac k osobe Brett HullGordie HoweJaromír JágrMark MessierTeemu SelänneWayne Gretzky