Jaroslav Baška odovzdal kandidátku na trenčianskeho župana

Jaroslav baska
Trenčiasnky krajský šéf Smeru jaroslav Baška. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

TRENČÍN 27. septembra (WEBNOVINY) – Kandidát na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja za Smer-SD Jaroslav Baška v piatok odovzdal kandidačnú listinu.

Do volieb ide aj 45 kandidátov na poslancov za túto stranu, čo je plná kapacita krajského zastupiteľstva.

„Chcem ponúknuť moje nielen politické skúsenosti, ale aj skúsenosti zo samosprávy, pretože určité obdobie som pôsobil ako starosta. Chcem urobiť pre Trenčiansky kraj to, čo som urobil v obci pre 1 800 obyvateľov,“ povedal bývalý starosta obce Dohňany.

Výzvou je preňho najmä oblasť školstva a uplatnenie študentov po skončení štúdia na stredných školách. Zamerať sa chce aj na oblasť zdravotníctva.

Na kandidátke Smeru je 45 uchádzačov o poslanecký mandát, z toho len šesť žien. Sú medzi nimi primátori piatich miest kraja a 10 starostov. Na kandidátke je tiež päť poslancov Národnej rady SR, traja prednostovia obvodných úradov a dvaja športovci. Nie všetci sú členmi strany Smer-SD. „Dali sme možnosť ísť na kandidátku strany Smer-SD aj nestraníkom,“ potvrdil Baška.

O kreslo predsedu prejavili záujem aj bývalý zápasník Jozef Lohyňa, ktorý kandiduje za koalíciu strán KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd, SaS, OKS, Nová väčšina. Nominantom KSS je bývalý riaditeľ Leteckých opravovní Trenčín Peter Palko. Ako nezávislý kandiduje predseda občianskeho združenia Šanca ľuďom Marián Herdel a taktiež podnikateľ Ľubomír Žabár.

Kandidačné listiny pre voľby poslancov aj predsedu môžu politické strany a nezávislí kandidáti predkladať zapisovateľke volebnej komisie od 26. augusta do polnoci 30. septembra. Záujemcovia sa kandidátmi oficiálne stanú až po zaregistrovaní, pričom o registrácii musí volebná komisia rozhodnúť do 10. októbra, teda najneskôr 30 dní pred voľbami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Baška
Firmy a inštitúcie TSK Trenčiansky samosprávny kraj (VÚC)