Jaroslav Halák sa zranil, Chára s Gáboríkom neuspeli

Nhl
Útočníci St. Louis Blues sa snažia prekonať brankára San Jose Sharks Antti Niemiho počas druhého zápasu 1. kola play-off NHL Foto: SITA/AP
Nhl

NEW YORK 15. apríla (WEBNOVINY) – Obhajca Stanleyho pohára Boston Bruins prehral v druhom zápase prvého kola play-off kanadsko-americkej NHL doma s Washingtonom 1:2 po dvojnásobnom predĺžení.

Slovenský obranca Zdeno Chára strávil v zápase na ľade takmer 34 minút, do bodových štatistík sa nezapísal.

Rovnako naprázdno vyšiel aj Marián Gáborík v drese New Yorku Rangers.

„Jazdci“ rovnako ako Boston ťahali na vlastnom ľade za kratší koniec, keď po predĺžení prehrali s Otawou 2:3.

Brankár Jaroslav Halák sa stal treťou hviezdou víťazného duelu svojho St. Louis so San Jose (3:0), a to napriek tomu, že odchytal iba niečo vyše 20 minút.

Stihol však zatiaľ zlikvidovať 12 streleckých pokusov súpera. Potom sa zranil a v bránke prepustil miesto Elliottovi, ktorý si rovnako udržal čisté konto.

Bodové štatistiky si nevylepšil ani Marián Hossa z Chicaga. Po zápase, v ktorom vyslal na súperovu bránku šesť striel, sa však mohol tešiť z víťazstva svojho tímu na ľade Phoenixu 4:3 po predĺžení. Zaujímavosťou je, že vo všetkých štyroch prípadoch mužstvo, ktoré zvíťazilo, vyrovnalo stav série na 1:1.

O víťazstve Capitals na ľade Bostonu rozhodol v 83. min Nicklas Bäckström. Veľmi dobrý výkon v bránke hostí opäť podal Braden Holtby, ktorý bol pôvodne trojkou Capitals. Po zraneniach Vokouna a Neuvirtha však dostal šancu v play-off a v sobotu mal 43 úspešných zákrokov.

„Povedal by som, že to bude dlhá séria. Toto víťazstvo bolo pre nás veľmi dôležité. Po dueli sme veľmi unavení, bol veľmi dlhý. Každý si potrebuje čo najlepšie oddýchnuť. Séria sa sťahuje k nám do Washingtonu a budeme mať výhodu domáceho ľadu,“ povedal kapitán Capitals Alexander Ovečkin, ktorý bol so spoluhráčmi strelecky oveľa viac aktívnejší ako v prvom zápase.

Na konci zápasu prišla bitka

Joe Pavelski

St. Louis sa v sobotu tešili z prvého víťazstva v play-off od 12. apríla 2004, keď zdolali rovnako ako vtedy San Jose.

Po prehre v prvom dueli sa mužstvo zomklo, vyrovnalo sa aj so zranením Haláka a dosiahlo dôležitú výhru.

V play-off nesmiete nič podceniť. Som hrdý na náš tím a na jeho hru v defenzíve. Ak by sme dnes nezabrali, mohla by to byť potom krátka séria,“ povedal kouč Blues Ken Hitchcock.

Po skončení zápasu sa na ľade strhla bitka, do ktorej sa zapojili viacerí hráči.

Najhoršie z nej obišiel Dominic Moore, ktorého podľa trénera Sharks Todda McLellana škaredo udrel Čech Vladimír Sobotka. Ten si pripísal v zápase aj víťazný gól, keď jeho strela prešla pomedzi betóny Anttiho Niemiho a Marc-Andre Vlasic pri pokuse odpáliť pomalý puk ho dorazil do vlastnej bránky.

Dráma v New Yorku

Brandon Prust

Súboj medzi New York Rangers a Ottawou poznačila nervozita a množstvo osobných súbojov. Prvá veľká šarvátka sa strhla už v 3. min.

O výsledku sa rozhodlo až v predĺžení, v ktorom sa presadil po 77 sekundách hry Chris Neil, ktorý je skôr bitkárom ako strelcom. V základnej časti nazbieral 178 trestných minút, ale dal aj 13 gólov.

Bol to skvelý čas na strelenie gólu. Je jedno, ktorý hráč bude úspešný. Dôležité sú pre náš tím víťazstvá, nič iné nesledujeme,“ povedal Neil.

Aj druhé stretnutie medzi Phoenixom a Chicagom dospelo do predĺženia, tentoraz sa v ňom tešili hostia. Coyotes boli 5 sekúnd od víťazstva, pri záverečnom tlaku však Patrick Sharpa umiestnil do siete pokus Patricka Kanea a vynútil si predĺženie. V ňom o prvej výhre Blackhawks rozhodol Bryan Bickell. Súboj pre zranenie nedohral Čech v službách Phoenixu Martin Hanzal.

Výsledky sobotňajších stretnutí 1. kola play-off zámorskej NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston – Washington 1:2 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1) – stav série: 1:1

Góly: 53. Pouliot (Rolston, Kelly) – 38. Brouwer (Ovečkin, Alzner), 83. Nicklas Bäckström (Johansson)

New York Rangers – Ottawa 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1) – stav série: 1:1

Góly: 11. Stralman (Girardi, Anisimov), 43. Boyle (Fedotenko, Del Zotto) – 34. Karlsson (Kuba), 56. Foligno (Konopka, Turris), 62. Neil (Cowen, Z. Smith)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis – San Jose 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) – stav série: 1:1

Góly: 2. Sobotka, 34. Backes (Oshie), 60. A. McDonald (Oshie, Pietrangelo)

Jaroslav Halák (St. Louis) chytal do 21. min, keď sa zranil. Dovtedy mal 12 úspešných zákrokov, po stretnutí ho vyhlásili za jeho tretiu hviezdu.

Phoenix – Chicago 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1) – stav série: 1:1

Góly: 9. Torres (Doan), 14. Vermette (Yandle, Ekman-Larsson), 29. Vermette (Yandle, Morris) – 4. Bickell (Bolland, Oduya), 27. Bollig (Leddy, Keith), 60. Sharp (Seabrook, P. Kane), 71. Bickell (Stalberg)

Viac k osobe Alexander OvečkinJaroslav HalákKen HitchcockMarián GáboríkMarián HossaNicklas BäckströmVladimír SobotkaZdeno Chára