Jaroslav Rezník chce obhájiť post šéfa Rozhlasu a televízie Slovenska, rozhodol sa opäť kandidovať

Jaroslav Rezník
Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Jaroslav Rezník. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 27. mája 17:57

Jaroslav Rezník sa rozhodol opätovne kandidovať na funkciu riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

Ďalšími kandidátmi na post šéfa RTVS sú Ľuboš Machaj, Peter Janků, Peter Badač, Vladimír Seman, Tibor Búza, Daniel Živica a Ivan Golian.

Pre agentúru SITA to potvrdil predseda výboru Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a média Kristián Čekovský (OĽaNO).

Voľba riaditeľa bude verejná

Čekovský považuje za kľúčové, aby kandidáti čo najlepšie odprezentovali svoje projekty na verejnom vypočutí. Zúčastnia sa na ňom aj odborníci z oblasti médií, kultúry, zástupcovia menšín, cirkví, či tretieho sektora.

Kandidátom budú môcť klásť otázky a následne stanovisko k jednotlivým kandidátom poskytnú poslancom. Verejné vypočutie kandidátov by sa malo uskutočniť 13. júna.

Stanovisko Čekovského poskytol Matúš Mandrák z mediálneho tímu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

„Dôležité je, že v koalícii je dohoda na tom, že voľba generálneho riaditeľa RTVS bude verejná. Výber tak bude výrazne profesionálnejší a transparentnejší, ako v minulosti,“ zdôraznil Čekovský.

Rozbehli množstvo projektov

Poslanec Robert Halák (OĽaNO) si myslí, že do voľby sa prihlásilo viacero kvalitných kandidátov. Nového riaditeľa by mali poslanci voliť na júnovej schôdzi Národnej rady SR.

Súčasný riaditeľ RTVS Rezník pre agentúru SITA uviedol, že pri jeho rozhodovaní kandidovať bolo kľúčové to, že v RTVS je rozbehnutých množstvo projektov.

„Verím, že sa nám podarilo RTVS za päť rokov posunúť dopredu tak, že sa stala plnohodnotnou významnou informačnou, multikultúrnou a normotvornou inštitúciou,“ povedal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ŽivicaIvan GolianJaroslav RezníkKristián ČekovskýĽuboš MachajPeter BadačPeter JankůRóbert HalákTibor BúzaVladimír Seman
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska