Jaroslav Žídek s tímom varil pre Kevina Costnera

žídek, costner
žídek, costner Foto: EASTFIELD

BRATISLAVA 26. marca (WBN/PR) – Jaroslav Žídek, ocenený najlepší kuchár rokov 2008 – 2010 podľa Gurmán Award, spolu so svojim tímom, zostavil jedinečné menu pre herca a speváka Kevina Costnera, ktorého Bratislava hostila vo štvrtok 25.3.2010 v PKO. Menu, ktoré v spomínaný večer podával tím Jaroslava Žídeka charizmatickému spevákovi a jeho kapele, pozostávalo z týchto jedál:

Morčací perkelt s haluškami

Diviačie ragú s cestovinou

Zemiakové pirohy s bryndzou

Niektorí členovia z kapely vôbec prvýkrát ochutnali divinu, konkrétne diviaka z malokarpatského chovu. Špeciálnou požiadavkou Kevina Costnera bol dezert – Jablkový koláč s vanilkovou zmrzlinou, ktorý do PKO doviezli priamo z Lancia café na Ventúrskej ulici.

Kevin Costner sa u nás cítil ako doma vďaka servisu, ktorý mu zákulisie a tiež kuchársky tím Jaroslava Žídeka pripravil. Jaroslav Žídek osobne spevákovi podaroval fľašu Chardonnay, výnimočného slovenského vína Elesko z malokarpatskej oblasti. Sám Costner povedal, že taký úžasný servis ešte nezažil, emotívnu chvíľu zakončil prekvapivým darom pre Jaroslava Žídeka. Spomínané Chardonnay mu venoval s podpisom, ku ktorému dodal aj rok, kedy sa stretli. A to nebolo ich posledné spoločné stretnutie. Páni sa vzájomne dohodli na opätovnom stretnutí, hoci aj o niekoľko rokov, a pri tejto príležitosti spoločne dopíšu na fľašu Chardonnay Elesko ďalší dátum. Fľaša Chardonnay Elesko s podpisom Kevina Costnera bude do 6.4.2010 vystavená v prevádzkach Erdödyho paláca.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav ŽídekKevin Costner