Jaroslaw Kaczynski navštívil hrob svojho brata

Jaroslaw Kaczynski
Jaroslaw Kaczynski Foto: SITA/AP

VARŠAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Pred poľskými prezidentskými voľbami, ktoré sa uskutočnia v nedeľu, navštívil kandidát na prezidenta Jaroslaw Kaczynski v piatok hrob svojho brata-dvojčaťa Lecha, ktorý zahynul 10. apríla pri leteckom nešťastí v západnom Rusku. Kaczynski položil v deň 61. narodenín dvojčiat veniec na miesto posledného odpočinku prezidenta Lecha Kaczynského v krypte hradu Wawel v Krakove. Na ceste ho sprevádzala dcéra zosnulého prezidenta Marta, ktorá pri leteckom nešťastí prišla o oboch rodičov. Hovorca Jaroslawa Kaczynského povedal, že návšteva bola „výlučne súkromná“.

Kaczynského protikandidát v prezidentských voľbách a predseda parlamentu Bronislaw Komorowski, ktorý vedie v predvolebných prieskumoch, položil veniec na hrob Lecha Kaczynkého už vo štvrtok.

Manželia Kaczynskí boli medzi 96 pasažiermi prezidentského lietadla, ktoré za zlého počasia havarovalo pri Smolensku cestou na spomienkové podujatie pri príležitosti 70. výročia masakry 22 000 poľských dôstojníkov a inteligencie Sovietmi neďaleko Katyňského lesa.

SITA/AFP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bronislaw KomorowskiJaroslaw Kaczynski