Jaroslaw Kaczyński otvoril svoju volebnú kampaň

Jaroslaw Kaczyński
Jaroslaw Kaczyński Foto: SITA/AP

VARŠAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Jaroslaw Kaczyński, líder poľskej konzervatívnej opozície a dvojička prezidenta Lecha Kaczyńského, ktorý v minulý mesiac zahynul pri tragickej havárii svojho špeciálu neďaleko ruského Smolenska, vo štvrtok po prvý raz vystúpil pred verejnosť v rámci svojej kampane pred júnovými prezidentskými voľbami. Kaczyński v čiernom obleku a s čiernou kravatou, no s úsmevom na tvári sa verejne poďakoval státisícom Poliakov, ktorí podporili jeho zámer kandidovať prezidentských voľbách. Počet jeho stúpencov značne prekročil 100-tisícovú hranicu, ktorú pre kandidovanie v prezidentských voľbách vyžaduje zákon.

„Sme zjednotení vo viere, že Poľsko má právo snívať o tom, že bude silné, že bude vo svete dôležité a že bude spravodlivé a hrdé,“ uviedol Kaczyński pre novinárov vo svojom krátkom vyhlásení.

Jaroslawov brat Lech zahynul 10. apríla pri havárii v Rusku, ktorá si vyžiadala 96 ľudských životov. Kaczynski sa v predvolebných prieskumoch nachádza za súčasným zastupujúcim prezidentom Bronislawom Komorowským.

SITA/AFP/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslaw Kaczynski