Jazdci Bora-Hansgrohe vybojovali päť medailí a dva národné tituly

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 25. júna (WebNoviny.sk) – Päť medailí a z toho dva tituly národných šampiónov si vybojovali jazdci tímu Bora-Hansgrohe v úvodný víkend domácich cyklistických šampionátov na ceste.

Historické triumfy

Národnými šampiónmi sa stali Slovák Peter Sagan v pretekoch s hromadným štartom na 192 km v Plzni a Poliak Maciej Bodnar v časovke na 33 km v Grunwalde-Ostróde. Striebro získali Juraj Sagan v hromadnom štarte v Plzni a Bodnar v hromadnom štarte v Ostróde a napokon bronz pridal s kariérou sa lúčiaci Michael Kolář do tretice na M-SR na západe Česka v Plzni.

Triumfy Sagana a Bodnara majú aj historické parametre. Peter Sagan šiestym titulom majstra Slovenska prekonal v počte víťazstiev svojho športového riaditeľa Jána Valacha a Bodnar je zasa bezkonkurenčný časovkár v Poľsku s piatimi prvenstvami (2009, 2012, 2013, 2016 a 2018).

„Som šťastný, že mám šiesty titul majstra Slovenska. Pre každého športovca je to dôvod na hrdosť. Gratulujem aj bratovi Jurajovi a Michaelovi Kolářovi k pódiovým miestam. Pochvala patrí aj tímu Bora-Hansgrohe za podporu a tisíckam skvelých divákov z Česka aj Slovenska, ktorí fandili priamo pri trati v Plzni,“ uviedol Peter Sagan, cituje ho web jeho zamestnávateľa bora-hansgrohe.com.

Forma kulminuje v pravý čas

„Veľmi si vážim, že budem môcť nosiť tričko poľského šampióna v časovke na Tour de France. Výnimočné je však pre mňa aj druhé miesto v pretekoch s hromadným štartom na domácom šampionáte. Zdá sa, že moja forma kulminuje v pravý čas,“ zhodnotil Maciej Bodnar.

Pre Petra Sagana aj Macieja Bodnara boli domáce šampionáty generálkami na vrchol letnej časti sezóny – najslávnejšie etapové preteky Tour de France (7.- 29. 7.). Okrem P. Sagana a Bodnara figurujú v predbežnej zostave Bora-Hansgrohe na TdF 2018 aj ďalší Poliaci Rafal Majka a Pawel Poljanski, Talian Daniel Oss, Nemec Marcus Burghardt a Rakúšan Gregor Mühlberger.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SaganMaciej BodnarMarcus BurghardtMichael KolářPeter SaganRafal Majka