Je to oficiálne, tréner slovenskej „21“ Brunegraf mieri k Hapalovi do Sparty

Oto Brunegraf, Pavel Hapal
Zľava: Oto Brunegraf a Pavel Hapal. Foto: archívne, SITA/Katarína Acél - Gáliková.

PRAHA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalový tréner Oto Brunegraf sa pripojí k realizačnému tímu Pavla Hapala v českej Sparte Praha a bude pôsobiť ako jeho asistent.

Premiérovo sa stretli v roku 2007

Budú tak pokračovať v úspešnej spolupráce z minulosti. Brunegraf sa stretol s Hapolom premiérovo v Nitre v roku 2007, neskôr spolu viedli aj Mladú Boleslav, Žilinu, Lubin a Senicu. Naposledy boli spolu pri tíme SR „21“.

„My sme na seba už tak zvyknutí, že som veľmi rád, že prišiel do klubu a pomôže mi. Poznáme sa 11 rokov. Čo sa týka tréningového procesu, nemusím mu nič vysvetľovať. On sám vie, čo chceme a čo je potrebné pripraviť. Jeho kompetencie sú jasné. Robí pre mňa prakticky celý servis, od tréningového procesu až po sledovanie súperov. Komunikujeme spolu každý deň. Nie je typom asistenta, ktorý iba plní úlohy, ale hovorí mi aj svoj názor, čo je pre mňa dôležité. Mám vďaka nemu spätnú väzbu, ktorú si potom môžem vyhodnotiť v hlavu,“ povedal podľa oficiálneho webu Sparty Praha Hapal, ktorý sa spolu s Jánom Kozákom stal trénerom roka SR za rok 2017.

Hapal je v Sparte od začiatku marca

Štyridsaťpäťročný nitriansky rodák Brunegraf ako dovtedajší asistent začiatkom marca vo funkcii hlavného kouča SR „21“ nahradil Hapala, ten zamieril na lavičku Sparty.

Brunegraf viedol mladých Slovákov v marcovom dvojzápase proti Albánsku (3:2 vonku, 4:1 doma) v 2. skupine kvalifikácie o postup na ME 2019 tejto vekovej kategórie do Talianska.

Hapal s Brunegrafom priviedli tím SR „21“ na vlaňajší júnový európsky šampionát, ich zverenci tesne nepostúpili do semifinále. V aktuálnej eliminácii mladí Slováci majú v tabuľke 2. skupiny 12 bodov (bilancia 4-0-3), vyšvihli sa na 2. miesto.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Oto BrunegrafPavel Hapal
Firmy a inštitúcie Sparta Praha