Je škaredou tvárou celého tohto divadla, obul sa Sulík do Bugára

Richard Sulík
Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík . Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík v konfrontácii s predsedom Mostu-Híd Bélom Bugárom v nedeľňajšej mimoriadnej relácii televízie Markíza Politická kríza obvinil šéfa koaličnej strany, že súhlasom s rekonštrukciou vlády už druhý raz zradil svojich voličov a sklamal všetkých slušných ľudí na Slovensku.

Sulík sa podľa Bugára bojí Progresívneho Slovenska

Bugár je podľa neho „škaredou tvárou celého tohto divadla“. Zmenu vlády Sulík vníma ako „pokračovanie toho marazmu, čo je tu doteraz“.

Bugár zopakoval, že Republiková rada splnomocnila predsedníctvo aj na možnosť zotrvania vo vláde. Sulíka obvinil, že chce predčasné voľby, lebo sa bojí posilnenia Progresívneho Slovenska.

Predčasné voľby podľa neho chce len opozícia. Sulík odporoval, že to je požiadavka protestných zhromaždení. „Nie sú tam kvôli opozícii, ale kvôli tomu, ako táto vláda vládne,“ zdôraznil Sulík.

Leško hodnotí Pellegriniho

Sulík si nemyslí, že dezignovaný premiér Peter Pellegrini bude autonómny premiér. „Nemá na nič názor, na všetko sa najprv musí opýtať Fica,“ charakterizoval ho Sulík.

Komentátor Marián Leško vyslovil názor, že Pellegrini vystupuje skôr ako predstaviteľ kontinuity vlády než zástanca zmeny. „Chce viac zohľadňovať očakávania svojej strany,“ priblížil Leško. Podľa neho Smer-SD zjavne chce mať na poste ministra vnútra niekoho, komu dôveruje predovšetkým strana.

Bugár nepotvrdil, že na miesto ministra spravodlivosti strana nominuje poslanca Gábora gála. Jeho kandidatúru však podporuje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla BugárJán KuciakMarián LeškoPeter PellegriniRichard Sulík
Firmy a inštitúcie Most-HídSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SDSNS Slovenská národná strana