Je to definitívne, hokejové MS 2019 budú na Slovensku

Goooly - maskot MS v hokeji 2011
Na krátkom brífingu organizačného výboru majstrovstiev sveta 2011 bol predstavený maskot MS 2011 vlk Goooly. Foto: SITA/Ivan Fleischer

PRAHA 15. mája (WEBNOVINY) – Slovensko bude organizátorom majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2019. O rok neskôr bude svetový šampionát v najrýchlejšej kolektívnej hre organizovať Švajčiarsko. Rozhodli o tom členovia kongresu Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na piatkovom zasadnutí v Prahe. Informuje o tom server IIHF.

Svetový šampionát na Slovensku sa uskutoční v dňoch 3.- 19. mája 2019 v Bratislave a Košiciach, teda rovnakých mestách, ktoré hostili aj MS v roku 2011.

„Atmosféra bola vtedy úžasne vzrušujúca. Postarali sa o to fanúšikovia z mnohých krajín. Celá krajina vtedy prežila dvojtýždňovú hokejovú horúčku a Slovensko sa pozitívne prezentovalo pred celým svetom,“ uviedol počas prezentácie slovenskej kandidatúry v Prahe bývalý kapitán slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

Slovensko bolo jediným kandidátom na usporiadanie šampionátu v roku 2019, piatkové hlasovanie delegátov bolo teda len formálnym potvrdením pridelenia podujatia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Šatan