Je to vôbec možné? Hráč trafil kôš z extrémnej výšky

Je to vôbec možné? Basketbalisti trafili kôš z extrémnej výšky
Foto: YouTube/HowRidiculous

SYDNEY 15. júna (WEBNOVINY) – Zápasy NBA bývajú zdrojom vynikajúcich športových zákrokov, hodiť basketbalovú loptu do koša sa však dá s ešte väčším štýlom. Dokázal to aj tím austrálskych hráčov How Ridiculous, ktorý sa uplynulý víkend postaral o nový rekord – kôš trafili zo závratnej výšky 126,5 metra.

Basketbalisti vyliezli na priehradu Gordon Dam v Austrálii, basketbalový kôš nechali v rokline v hĺbke vyše sto metrov.

„Gordon Dam má výšku 126,5 metra. Vyšli sme hore a dali basketbalový kôš naspodok. Zvyšok je už história … a nový svetový rekord!“ napísal tím pod fascinujúce video.

O úspešný hod sa postaral Brett Stanford, neišlo však o prvý pokus. Tím priznal, že na vhodné poveternostné podmienky čakal tri dni, následne trvalo takmer päť hodín, kým sa jednému z hráčov podarilo trafiť do koša. Hráči teraz čakajú na potvrdenie rekordu zástupcami Guinnessovej knihy rekordov.

Už teraz však zvažujú, kam sa vydajú pokoriť svoj vlastný rekord. „Ďalšou zastávkou bude pristávacia plocha pre helikoptéry na Burdž Al Arab. Alebo radšej Burdž Chalífa?“ špekulujú hráči, ktorí svojimi extrémnymi výkonmi podporujú charitu Compassion pracujúcu s chudobnými deťmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom