Jedenásť členov posádky Air Slovakia je už doma

Schwechat
Foto: SITA/Martin Dichler

BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) – Zamestnanci Air Slovakia, ktorých údajne zadržiavali na letisku v Tirane, sú už doma. Na viedenské letisko dnes popoludní komerčnou linkou priletelo 11 členov posádky. Ako informuje portál https://www.sme.sk/, z albánskej metropoly im spoločnosť Albania Airlines nedovolila odletieť tri dni pre spory so slovenskou aerolinkou. Dvanásty člen zostal v Tirane pre problémy s pasom. „Albánska strana hovorí, že je falošný,“ uviedol pre televíziu Markíza manažér spoločnosti Air Slovakia Tomasz Zelinka.

Počas plánovanej návštevy slovenského ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ktorý do Albánska odlieta vo štvrtok, údajne falošný pas nebude oficiálnou témou. Tento problém riešia na konzulárnej úrovni. Ako ďalej informovala Markíza, v Tirane na letisku sú pritom stále dve lietadlá, ktoré si od Air Slovakia prenajali albánske aerolinky. Slovenská spoločnosť chce pre ne poslať novú posádku. Odcestovať by mali vo štvrtok. „Dúfam, že sa tie lietadlá ešte tento týždeň vrátia,“ dodal Zelinka.

Problém nastal po tom, ako sa Air Slovakia s Albanian Airlines, ktorej prenajíma tri lietadlá aj s posádkami, nedohodli na plnení zmluvy. Obe strany tvrdia, že zmluvu porušila tá druhá. Cez víkend pritom v Bratislave pristálo jedno z prenajatých lietadiel a práve po tom malo dôjsť k zadržaniu posádky v Tirane. Air Slovakia už pripravuje žalobu na albánske aerolinky.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom