Jediný koncert Vyznanie Mariky Gombitovej v tomto roku obohatí advent

Mg2022_banner 4.jpg
Foto: Crystal Studio MG

Ikona slovenskej pop music svojich fanúšikov poteší 18. decembra v Bratislave.

Tisíce fanúšikov si na živé stretnutie s obľúbenou interpretkou a skladateľkou, ktorú vydavateľstvo OPUS na jeseň v roku 2021 predstavilo prvýkrát ako skladateľku vydaním prvého autorského dvojalbumu Zem menom Láska, budú musieť ešte počkať.

Marika_ foto peter a imbora.jpg
Foto: Peter Čimbora

Aj keď sa protipandemické opatrenia aktuálne uvoľňujú, konzílium lekárov ikone slovenskej populárnej hudby neodporúča uskutočniť tohtoročné májové koncerty v Bratislave a Košiciach. Marika preto v tomto roku svojich fanúšikov poteší jediným koncertom v NTC Aréne v Bratislave v novom termíne 18. 12. 2022.

Zakúpené vstupenky na pôvodne naplánovaný májový koncert v Bratislave zostávajú naďalej v platnosti aj na nový termín koncertu, viac informácií možno získať tu:

https://vstupenky-api.maxiticket.sk/ticket/ticket-refund/idPlan/5132
https://www.ticketportal.sk/Article/17746

Marika_foto archiv mg.jpg
Foto: Archív Mariky Gombitovej

Koncert naplánovaný do Košíc sa z technických a organizačných príčin ruší. Zakúpené vstupenky na košický májový koncert si fanúšikovia môžu vymeniť za vstupenky do Bratislavy po dohode s predajcami vstupeniek, viac informácií možno získať tu:

https://vstupenky-api.maxiticket.sk/ticket/ticket-refund/idPlan/5123
https://www.ticketportal.sk/Article/17747

Fanúšikovia, ktorú ani jednu z možností nevyužijú, môžu vstupenky vrátiť najneskôr do 23. 4. 2022.

Marika_foto vyznanie 1979.jpg
Foto: Archív Mariky Gombitovej

Koncert, ktorý patrí k najočakávanejším hudobným udalostiam tohto obdobia, nesie názov Vyznanie Mariky Gombitovej – podľa balady Vyznanie, ktorá speváčke v roku 1979 priniesla striebro na Bratislavskej lýre, zlato v poľskom Sopote v roku 1980 i celkové víťazstvo v ankete Hit 20. storočia o niekoľko rokov neskôr. Živé vystúpenia pred davmi verných obdivovateľov sú pre Mariku mimoriadne dôležité. Takým bolo aj jej nezabudnuteľné vystúpenie na Bratislavskej lýre v roku 1981, len pol roka po zranení. V koncertovaní neprestala a pokračovala koncertnými turné Mince na dne fontán a Adresa ja, adresa ty, ktoré trvali päť sezón – vystupovala po celom Československu a štyrikrát vypredala pražskú Lucernu. Po dopravnej nehode naspievala 134 piesní, z ktorých takmer polovicu skomponovala sama, vydala sedem sólových albumov a absolvovala viac ako 150 koncertov a 114 vystúpení, pričom sa sústredila predovšetkým na televízne a charitatívne koncertné programy.

Marika_foto patrik ratajsky.jpg
Foto: Patrik Ratajsky

Po niekoľkoročnom stiahnutí do úzadia Marika svoj veľký comeback naplánovala narodeninovým koncertom Marika Gombitová & priatelia v septembri 2016. Medzitým sa rozhodla splniť Mekymu Žbirkovi veľký sen a vystúpila ako exkluzívny hosť na jeho turné Road to Abbey a svoj vlastný narodeninový koncert preložila o mesiac neskôr. V decembri 2017 potešila svojich fanúšikov v Prahe vianočným koncertom Sen Mariky Gombitovej.

Marika_foto tibor borsky.jpg
Foto: Tibor Borský

Hudobná ikona Marika Gombitová je nesporným príkladom toho, že pieseň sa nemusí len odspievať, ale dá sa aj prežiť. Je „nekorunovanou kráľovnou slovenskej populárnej hudby“ a právom patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej kultúry. Marika sa nesmierne teší na svoje verné publikum – každé odloženie alebo zrušenie koncertu je pre ňu bolestivé, pretože svojich priaznivcov nechce za nijakých okolností sklamať. Cíti však zodpovednosť a veľmi dobre rozumie najdôležitejšej priorite, ktorou je ochrana zdravia. Preto všetkým s láskou odkazuje: „V tomto roku dovidenia v Bratislave 18. decembra. Verím, že na budúci rok sa stretneme aj na mojom rodnom východe.“

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marika Gombitová