Jednotkou draftu NHL sa stal Nugent-Hopkins

Bez názvu
Foto: SITA/AP

ST. PAUL 25. júna (WEBNOVINY) – Jednotkou draftu zámorskej hokejovej NHL pre rok 2011 sa stal osemnásťročný kanadský útočník Ryan Nugent-Hopkins, ktorý doteraz hrával v juniorskej Western Hockey League za tím Red Deer Rebels, keď po ňom siahol klub s právom prvého výberu Edmonton Oilers. „Ak ma pošlú ešte na rok do juniorskej súťaže, nebudem sklamaný. Bude to veľká šanca pre mňa aj môj klub Red Deer získať Memorial Cup. Určite to pre mňa bude dobrý rok pre môj ďalší vývoj. no mojim cieľom je práve teraz dostať sa do tímu Oilers,“ vyznal sa po výbere Nugent-Hopkins.

Z druhej priečky si vybralo Colorado Avalanche švédskeho 18-ročného krídelníka Gabriela Landeskoga pôsobiaceho v OHL v tíme Kitchner.

Trojkou sa stal ďalší rovnako 18-ročný kanadský center Jonathan Huberdeau pôsobiaci v tíme aktuálneho víťaza Memorial Cupu Saint John, ktorého získala Florida Panthers. Poradie v prvej desiatke neprinieslo oproti preddraftovým prognózam žiadne veľké prekvapenie. Kluby si na úvod vyberali len hráčov do poľa – 19 útočníkov a 11 obrancov.

V prvom kole sa neobjavilo meno žiadneho slovenského hokejistu, hoci nemalé šance mal Huberdeauov spoluhráč Tomáš Jurčo. Veľkým triumfom sa skončilo úvodné kolo výberu, ktoré hostí klub Minnesota Wild, pre Švédsko, keď si kluby NHL vybrali až šesť hráčov z tejto krajiny – štyroch v prvej desiatke. Päť hokejistov pochádza z USA. Po jednom hráčovi dodalo Švajčiarsko, Fínsko, Rusko a Dánsko. Polovica miest v prvom kole patrila

Ďalších šesť kôl draftu je na programe v sobotu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Jurčo