Jedným z headlinerov na Uprisingu bude Jamajčan Anthony B

Anthony B
Anthony B Foto: leeabelphotography.com

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Na piatom ročníku Uprising Reggae festivalu, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch, sa ako jeden z headlinerov predstaví jamajský spevák Anthony B.

Anthony B, vlastným menom Keith Blair, je rodákom z Clark’s Town a hudobnú kariéru začínal ako dídžej v lokálnom soundsystéme Shaggy Hi-Power.

Jeho tvorbu najviac inšpirovali legendy Peter Tosh a Bob Marley. Anthony B debutoval v roku 1996 albumom Predator and Prey a v súčasnosti jeho diskografia obsahuje už 52 nahrávok, z toho 26 sólových štúdioviek.

Tou zatiaľ poslednou je album Freedom Fighter (2012). Medzi jeho najznámejšie skladby patria World A Music, Police, Good Life, Raid The Barn, More Love, Fire Pon Rome, Damage alebo Bad From Long Time.

Na Uprising Reggae festivale sa tento rok okrem toho predstavia napríklad aj jamajská legenda Lee „Scratch“ Perry, britské zoskupenie Zion Train, britskí reggae a dancehalloví priekopníci Top Cat a Tenor Fly, jamajsko-americký spevák Tarrus Riley s The Blak Soil Band, legenda roots reggae Max Romeo, Deadly Hunta z Veľkej Británie, jamajská skupina Raging Fyah so speváčkou Etanou, škótska formácia Mungo’s Hifi Soundystem s rapperkou Soom T, americká hip-hopová skupina Delinquent Habits, slovenská ska kapela Polemic, jamajský spevák Ras Zacharri, nemecká skupina Irie Révoltés, dvojica DJ Vadim a Yarah Bravo a ruský spevák Steppa Style.

Vstupenky na festival sú v predpredaji v sieti Ticketportal za 27 eur, pričom táto cena platí do 28. júna. Potom stúpne na 30 eur. Agentúru SITA informovala PR manažérka podujatia Silvia Turnerová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bob Marley