Jelena Isinbajevová si necháva otvorené dvierka na návrat

Isinbajevová sa lúči s kariérou s titulom majsterk
Dvojnásobná olympijská víťazka si v utorok splnila veľký sen a triumfovala na domácom svetovom šampionáte v atletike v Moskve vyhrala svoju disciplínu. Foto: SITA/AP

MOSKVA 14. augusta (WEBNOVINY) – Po Helsinkách 2005 a Osake 2007 si ruská skokanka o žrdi Jelena Isinbajevová vybojovala v utorok večer na atletických majstrovstvách sveta v Moskve už svoj tretí titul šampiónky.

Mala to byť zlatá bodka za jej mimoriadne úspešnou kariérou, v ktorej si okrem spomínaných titulov vybojovala aj olympijské triumfy v Aténach 2004 a v Pekingu 2008, štyrikrát si vypočula hymnu na halových MS.

Pred moskovským šampionátom totiž médiá doslova chrlili správy, že 31-ročná kráska z Volgogradu z atletických štadiónov definitívne odchádza.

Neutekám zo športu a ani neodchádzam navždy, iba si dám pauzu. Chcem mať dieťa a preto obetujem nasledujúcu sezónu,“ dementovala Jelena Isinbajevová informácie o svojom definitívnom ukončení kariéry. „Aj u mňa by tehotenstvo malo trvať iba deväť mesiacov,“ so smiechom dodala jedna z najúspešnejších svetových atlétok.

Obrazom: Jelena Isinbajevová sa lúčila s kariérou s titulom majsterky sveta

Zároveň nevylúčila, že v Riu de Jeneiro v roku 2016 skúsi zabojovať o svoj tretí olympijský najjagavejší kov. „Rada by som sa vrátila. Uvidím, či budem mať na to dosť síl. Keď však zistím, že už nedokážem skákať tak ako doteraz, potom to definitívne zabalím,“ uzavrela Jelena Isinbajevová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jelena Isinbajevová