Jennifer Lawrence kázali schudnúť, aby napredovala

Zákulisie filmových cien BAFTA
Jennifer Lawrence Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Americkej herečke Jennifer Lawrence vraj povedali, že ak neschudne, nepodarí sa jej napredovať v kariére.

„Bola som mladá. Je to jedna z tých vecí, ktorými si musia herečky prejsť,“ povedala 23-ročná herečka v rozhovore pre britskú verziu magazínu Harper’s Bazaar.

„Niekto mi povedal, že som tučná a vyhodia ma, ak nezhodím určitú hmotnosť. Prišli so zábermi, na ktorých som bola v podstate nahá, a povedali mi nech ich použijem ako motiváciu,“ vysvetlila.

Napriek tomu, že odvtedy už uplynul istý čas, sa herečka prednedávnom nechala počuť, že podobné komentáre ju stále zvyknú zabolieť.

„Ľudia si myslia, že po tom ako som vyhrala Oscara, som už nad vecou, a že sa ma to už nedotkne,“ povedala a dodala, že ak by jej teraz niekto čo i len spomenul diétu, tak by ho poslala niekam.

Obrazom: Oscarová herečka Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence herectvo nikdy neštudovala. Začínala v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu.

Ďalšia veľká príležitosť prišla s filmom X-Men: Prvá trieda (2011), v ktorom jej zverili rolu mutantky Mystique. Skutočne ju ale preslávila až postava Katniss Everdeen z Hier o život, za stvárnenie ktorej si vyslúžila pochvaly kritiky a magazín Rolling Stone ju označil za najtalentovanejšiu mladú herečku v Hollywoode.

Lawrence, ktorá už ako 21-ročná dostala pozvanie do Akadémie filmových umení a vied, si zahrala aj vo filmoch Planina v ohni (2008), Like Crazy (2011) či Bobor (2011). Triumfovala aj v ostatnej sezóne udeľovania filmových cien, keďže za stvárnenie problémovej mladej vdovy Tiffany v snímke Terapia láskou (2012) získala Oscara, Zlatý glóbus a množstvo ďalších cien.

Zahrala si v nej s Bradleym Cooperom, ktorý je jej partnerom aj v pripravovanej dráme Serena. Ako Katniss sa do slovenských kín vráti v novembri tohto roka vo filme Hry o život: Skúška ohňom a v roku 2014 sa opäť vžije do modrej kože Mystique v snímke X-Men: Days of Future Past.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jennifer Lawrence