Jennifer Lawrence mohli vyhodiť z akadémie pre omyl jej mamy

Krásna herečka Jennifer Lawrence
Foto: facebook.com

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) – Americkú herečku Jennifer Lawrence poriadne vystrašila jej mama, keď namiesto nej zahlasovala za to, kto by mal dostať nomináciu na Oscara.

Keby sa o tom totiž niekto dozvedel, mohli by ju vyhodiť z americkej Akadémie filmových umení a vied, ktorá tieto prestížne filmové ceny udeľuje.

„Raz mi mama zavolala, keď som bola v Anglicku a vraví: ‚Urobila som niečo zábavné. Hlasovala som,'“ vysvetlila herečka v The Ellen DeGeneres Show.

Keď sa mamy spýtala, za čo hlasovala, veselo jej odpovedala, že prišiel oscarový hlasovací lístok a ona ho vyplnila a poslala. Našťastie ho však odoslala nesprávne, takže herečke odobratie členstva nehrozí. O Lawrence sa pritom hovorí ako o horúcej kandidátke na nomináciu na Oscara za jej výkon vo filme The Silver Linings Playbook.

Jennifer Lawrence
Foto: SITA/AP
Jennifer Lawrence
Foto: SITA/AP

Dvadsaťdvaročná Jennifer Lawrence herectvo nikdy neštudovala.

Začínala v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch.

Prelomom v jej kariére je dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu.

Ďalšia veľká príležitosť prišla s filmom X-Men: Prvá trieda (2011), v ktorom jej zverili rolu mutantky Mystique.

Jej dosiaľ najvýznamnejšou úlohou je však Katniss Everdeen v Hrách o život (2012), za stvárnenie ktorej si vyslúžila pochvaly kritikov a magazín Rolling Stone ju označil za najtalentovanejšiu mladú herečku v Hollywoode.

Lawrence, ktorá už ako 21-ročná dostala pozvanie do Akadémie filmových umení a vied, si zahrala aj vo filmoch Planina v ohni (2008), Like Crazy (2011) či Bobor (2011).

Na budúci rok ju slovenskí diváci uvidia v spomínanej snímke The Silver Linings Playbook, ktorá dostala Cenu divákov na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte. Zahrala si v nej s Bradleym Cooperom, ktorý je jej partnerom aj v pripravovanej dráme Serena.

Ako Katniss sa do slovenských kín vráti koncom budúceho roka vo filme The Hunger Games: Catching Fire a v roku 2014 sa opäť vžije do modrej kože Mystique v snímke X-Men: Days of Future Past. Jej životným partnerom je britský herec Nicholas Hoult. Informácie zverejnila webstránka www.entertainmentwise.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ellen DeGeneresJennifer LawrenceNicholas Hoult