Jennifer Lawrence predstava slávy desila

Herečka Jennifer Lawrence
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) – Hviezda Hier o život (2012) Jennifer Lawrence sa pred uvedením tejto snímky do kín bála slávy, ktorá ju vďaka stvárneniu hlavnej hrdinky Katniss Everdeen čakala.

O filme sa už dopredu predpokladalo, že pôjde o blockbuster a dovtedy relatívne neznáma herečka vedela, že jej život sa úplne zmení.

V deň, keď sa Hry o život dostali do kín, som bola naozaj nervózna. Celý deň som sa triasla zabalená v deke,“ povedala pre britskú edíciu magazínu Vogue. Ako však vysvetlila, status celebrity už neberie tak vážne, aj keď si myslí, že súčasťou slávy je aj istá zodpovednosť.

Našťastie to pre mňa nie je problém, ani len nebývam vonku po polnoci. Nemám veľmi vzrušujúci život,“ uviedla.

Dvadsaťdvaročná Jennifer Lawrence herectvo nikdy neštudovala. Začínala v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prielomom v jej kariére je dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Ďalšia veľká príležitosť prišla s filmom X-Men: Prvá trieda (2011), v ktorom jej zverili rolu mutantky Mystique.

Jej dosiaľ najvýznamnejšou úlohou je však Katniss Everdeen v Hrách o život, za stvárnenie ktorej si vyslúžila pochvaly kritikov a magazín Rolling Stone ju označil za najtalentovanejšiu mladú herečku v Hollywoode. Lawrence, ktorá už ako 21-ročná dostala pozvanie do Akadémie filmových umení a vied, si zahrala aj vo filmoch Planina v ohni (2008), Like Crazy (2011) či Bobor (2011).

Na budúci rok ju slovenskí diváci uvidia v snímke The Silver Linings Playbook, ktorá dostala Cenu divákov na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte. Zahrala si v nej s Bradleym Cooperom, ktorý je jej partnerom aj v pripravovanej dráme Serena.

Ako Katniss sa do slovenských kín vráti koncom budúceho roka vo filme The Hunger Games: Catching Fire a v roku 2014 sa opäť vžije do modrej kože Mystique v snímke X-Men: Days of Future Past. Jej životným partnerom je britský herec Nicholas Hoult. Informácie zverejnila webstránka www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jennifer LawrenceNicholas Hoult