Jennifer Rush: Kariéra speváčky stopla moju prácu sekretárky

Jennifer Rush
Jennifer Rush na Hrade Devín Foto: SITA/Diana Černáková

Interpretka mnohých hitov, z ktorých napríklad kultová skladba The Power Of Love našla svoj zápis do Guinessovej knihy rekordov, ako najrýchlejšie predávaný singel spievaný v angličtine.

Veľmi spontánna umelkyňa je aj veľmi šarmantnou spoločníčkou. Počas rozhovoru sa dokonca sama zvykne pýtať novinárov a popri debate ich žoviálne chytá za ruku, či pláca po stehne. Dvadsať minút s ňou, to bolo ako kávičkovanie a klebetenie s kamarátkou. Pred koncertom na Devíne sa to pošťastilo aj nám v Dámskej jazde.

Jennifer, máte vynikajúce sólové nahrávky, ale počas kariéry ste odspievali aj množstvo duetov a spolupracovali s významnými umelcami, ako boli Michael Bolton, Elton John, či Placido Domingo. Pri ktorom z nich chémia najviac zafungovala?

So žiadnym z nich som nikdy nemala problém. Naopak. Bola som veľmi šťastná, že som s nimi mohla spolupracovať. Všetci boli ku mne mimoriadne milí. Môj otec poznal Placida Dominga, aj Josého Carrerasa, takže oni ma poznali odmalička a ich synovia, moji rovesníci, ich nabádali, aby išli so mnou spievať. A Michael Bolton? Písal mi prvé pesničky, mal vynikajúci hlas… V tom čase bol populárnejší viac v Európe, ako v Amerike a mala som všetky jeho kazety. Pamätáte si magnetofónové kazety? ( smiech )

Áno, aj vinylové platne…

Tak, tak. Cedečka v tom čase ešte neboli. Tak som počúvala magnetofónové kazety s Michaelom Boltonom a moji bratia ma za to nenávideli. A jeho hudbu takisto. Počúvala som ho stále dokola.

Neskôr ste dokonca mali spoločného vydavateľa…

To bolo na tom všetkom úžasné. A zaujímavé boli aj ďalšie prepojenia: Elton John bol vtedy priateľom jedného z mojich producentov. Už vtedy bol megahviezdou a pracovať s ním bolo ako splnenie veľkého sna. Nikdy som nemyslela, že by to bolo možné.

Nemal hviezdne maniere?

Bol veľmi milý. Nikdy nezabudnem na televíznu šou, v ktorej som vystupovala práve s Eltonom. Bolo to v Nemecku, mali sme k dispozícii bodyguardov a vodičov limuzín, skrátka, všetko, čo veľké hviezdy potrebujú ( smiech ). Agenti nahrávacej spoločnosti sa ma stále pýtali, či ešte niečo nepotrebujem, vraj mám predložiť môj zoznam požiadaviek. Vravím: Nie! Nepotrebujem nič. Opýtajte sa Eltona, je to predsa sám Elton John! A oni mi len povedali, že on povedal, že nepotrebuje nič, že ja som tam za hviezdu…

Váš hlas je zaradený do rozsahu mezzosoprán. Nikdy ste neskúšali napríklad operný žáner?

Nikdy! Otec bol operný spevák, mama hrala na klavír a spolupracovala s otcom, kým ju žiaľ aj vo vzťahu nevymenil za mladšiu verziu… Pamätám si, že mama dokonca hrala sprievodnú hudbu v Mníchovskej opere. Bola nesmierne talentovaná. Okrem hrania na klavíri bola aj hlasovou pedagogičkou. Pracovala s najväčšími esami z opery. Bola som často pri tom, už ako malé dieťa.

Celý rozhovor si prečítajte na portáli www.damskajazda.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton JohnJennifer RushPlácido Domingo