Jeremy Hunt v súboji o lídra konzervatívcov stupňuje útoky na Borisa Johnsona

Boris Johnson, Jeremy Hunt
Zľava: Kandidáti na lídra britskej Konzervatívnej strany Boris Johnson a Jeremy Hunt. Foto: SITA/AP - koláž WBN

LONDÝN 24. júna (WebNoviny.sk) – Britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt vystupňoval v pondelok útoky na Borisa Johnsona, svojho súpera v súboji o kreslo predsedu Konzervatívnej strany a budúceho britského premiéra.

Vyzval ho, aby čelil kritike verejnosti v súvislosti s údajnou hádkou s jeho priateľkou, ktorá si vyžiadala návštevu polície.

Vyhýba sa médiám aj diskusiám

Vo svojom príspevku pre noviny Times of London Hunt uviedol, že Johnson si musí pred hlasovaním členov Konzervatívnej strany o novom lídrovi získať dôveru verejnosti prostredníctvom televíznych debát.

Nebuď zbabelec, Boris. Osmeľ sa a ukáž národu, že sa vieš vyrovnať s pozornosťou, ktorú zahŕňa táto najťažšia práca v krajine,“ napísal Hunt.

Johnson je v súboji s Huntom favoritom, avšak čelí kritike za vyhýbanie sa médiám vrátane diskusií. Situáciu ešte podčiarklo Johnsonovo odmietnutie komentovať incident z piatka, keď k jeho dverám zavítala polícia po tom, ako sused ohlásil hlasný krik a búchanie ozývajúce sa z domu, ktorý Johnson obýva spolu s partnerkou Carrie Symondsovou.

Je známy aj svojimi poznámkami

Na opakované otázky o incidente na sobotňajšom fóre konzervatívcov Johnson odpovedal, že verejnosť nechce „počuť o takýchto veciach„.

Politik, známy vystupovaním pútajúcim pozornosť a často neprístojnými poznámkami, povedal, že verejnosť by mala hodnotiť jeho povesť na základe jeho pôsobenia vo funkcii starostu Londýna a bývalého britského ministra zahraničných vecí.

Stredobodom záujmu britských médií a verejnosti je však momentálne práve najnovšie Johnsonovo „vybočenie„.

Nahradí Theresu Mayovú

Približne 160-tisíc členov strany si zvolí svojho predsedu, ktorý následne nahradí v kresle britského premiéra súčasnú premiérku Theresu Mayovú. Víťaz bude známy koncom júla.

Mayová oficiálne odstúpila z čela Konzervatívnej strany začiatkom júna, avšak zostáva premiérkou, až kým nevyberú jej nástupcu.

Mayová oznámila rezignáciu už koncom mája, pričom vyjadrila hlbokú ľútosť nad tým, že sa jej nepodarilo vyviesť krajinu z Európskej únie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris JohnsonJeremy HuntTheresa Mayová