Jerguš Bača nahradil v hokejovej reprezentácii Petra Oremusa

Peter Oremus
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – V realizačnom tíme slovenskej hokejovej reprezentácie prišlo k zmene na poste asistenta hlavného trénera. Petra Oremusa nahradil v tejto funkcii Jerguš Bača. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

„Peter Oremus nás požiadal o uvoľnenie z postu člena realizačného tímu a asistenta trénera reprezentačného mužstva pre majstrovstvá sveta z rodinných dôvodov,“ uviedol prezident SZĽH Igor Nemeček.

Vedenie realizačného tímu národného tímu muselo v krátkom čase vyriešiť vzniknutú situáciu. „Po konzultáciách s hlavným trénerom Vladimírom Vůjtkom a prezidentom zväzu Igorom Nemečkom sme sa rozhodli osloviť trénera výberu SR ´16´ Jerguša Baču, ktorý sa pripojil k A-družstvu v pondelok,“ povedal generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Otto Sýkora.

Na Slovákov čaká v príprave na blížiace sa majstrovstvá sveta vo Fínsku a Švédsku dvojzápas proti Česku. Prvý duel sa uskutoční v stredu 18. apríla v Prahe (18.00 h) a odveta je na programe v piatok 20. apríla v Bratislave (17.00).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Nemeček
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia