Ježovica v Poľsku rokuje o rozvojovej pomoci

Milan Ježovica
Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Milan Ježovica Foto: mzv.sk

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Milan Ježovica dnes rokuje v poľskom meste Sopot na neformálnom stretnutí ministrov Európskej únie pre rozvojovú spoluprácu.

Počas stretnutia prehodnotia viaceré kľúčové aspekty v oblasti rozvojovej pomoci štátov únie.

Účastníci sa venujú aj príprave spoločnej pozície Európskej únie pre Štvrté stretnutie na vysokej úrovni k efektivite rozvojovej spolupráce, ktoré sa uskutoční koncom tohto roka v juhokórejskom Busane. Neformálne stretnutie organizuje Poľsko, ktoré od 1. júla prevzalo predsedníctvo v Európskej únii.

„Z pohľadu Ministerstva zahraničných vecí SR medzi najvýznamnejšie témy patrí budúca finančná architektúra pre nástroje vonkajšej činnosti EÚ, príprava spoločného programovania EÚ pre Južný Sudán a Moldavsko, ako aj tvorba rozvojovej stratégie pre strednú Áziu,“ informuje rezort diplomacie na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Južný Sudán, ktorý len nedávno vyhlásil samostatnosť, i Moldavsko sú na zozname slovenskej oficiálnej rozvojovej pomoci. Slovenská agentúra pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu pre obe krajiny tento rok vyhlásila výzvy v hodnote viac ako milión eur. Agentúra žiadosti vyhodnotí v júli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Ježovica
Firmy a inštitúcie Slovak Aid