John Grisham pokračuje so svojím hitom

Foto: bux.sk

BRATISLAVA 8. júla (WBN/PR) – John Grisham je nenadarmo jedným z najobľúbenejších autorov súčasnosti. Podľa Seattle Times je majstrom trileru, ktorý vie vystavať skvelé príbehy, vykresliť príťažlivé postavy a vybudovať úžasné zápletky. „Právnická literárna legenda sa vracia,“ dodáva USA Today.

John Grisham sa totiž vracia do Clantonu, dejiska jedného z najpopulárnejších románov Kedy zabiť. Strhujúca dráma černošského továrenského robotníka, ktorého desaťročnú dcérku Tonyu brutálne prepadnú dvaja rasistickí zločinci, sfilmoval Joel Schumacher a objavili sa v nej mnohé herecké hviezdy: Matthew McConaughey, Sandra Bullock, Samuel L.Jackson, Kevin Spacey, Donald a Kiefer Sutherlandovci ai.

„John Grisham je výnimočne dobrý v tom, čo robí a priznajme si to – nateraz neexistuje nikto lepší ako je on.“

The New York Times

John Grisham sa teraz novinkou Platanový rad vracia do tej istej súdnej siene, v ktorej Jake Brigance obhajoval Carla Leeho Haileyho, zúfalého otca znásilneného dievčatka. Jacka si vo filme zahral Matthew McConaughey, asistovala mu ambiciózna študentka práva Ellen Roarková (v podaní Sandry Bullockovej).

Advokát Jake Brigance tentoraz opäť rieši prípad, v ktorom ide o rasové napätie a staré krivdy.

Seth Hubbard je bohatý podnikateľ. Zomiera na rakovinu. Nikomu neverí. Predtým, ako sa obesí na starom platane, vlastnoručne napíše nový závet. Tento dokument vtiahne Hubbardove dospelé deti, jeho čiernu gazdinú aj Jaka Brigancea do rovnako dramatického konfliktu, akým bol proces s Carlom Leem Haileym, vďaka ktorému sa Jake preslávil.

Nový závet vyvolá množstvo otázok, ale na máloktorú odpovie. Prečo Hubbard odkázal takmer celý majetok svojej gazdinej? Ovplyvnila chemoterapia a lieky proti bolesti jeho úsudok? A ako to všetko súvisí s miestom, ktoré kedysi volali Platanový rad?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kevin SpaceyMatthew McConaugheySandra Bullock