Jozef Jakubčo zo SITA získal novinársku cenu za Kult tela

Kult tela
Tlačová agentúra SITA bodovala na 8. ročníku Novinárskej ceny 2011 vďaka svojmu fotografovi Jozefovi Jakubčovi. Jakubčo zvíťazil v kategórii Najlepšia športová fotografia. Jeho fotoreportáž s názvom Kult tela zachytáva kulturistov pred vystúpením na Grand Prix, medzinárodných majstrovstvách Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Vo štvrtok sa uskutočnil 8. ročník Novinárskej ceny 2011.

Pre agentúru SITA bol úspešný vďaka jej fotografom Jozefovi Jakubčovi a Mariánovi Peigerovi. Obidvaja boli nominovaní v kategórii Najlepšia športová fotografia.

Jej víťazom sa stal práve Jozef Jakubčo s fotkami s názvom Kult tela. Fotoreportáž zachytáva kulturistov pred vystúpením na Grand Prix Slovakia, medzinárodných majstrovstvách Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov.

Obrazom: Kult tela od Jozefa Jakubča

Obrazom: Nominované športové fotografie Mariána Peigera

Marián Peiger bol nominovaný aj na cenu za Najlepšiu fotografickú aktualitu.

Obrazom: Nominované fotografie v kategórii Novinárska aktualita Mariána Peigera

O ocenených v súťaži rozhodovali porotcovia zo Slovenska, Čiech, Poľska, Talianska a z Veľkej Británie. Vybrali tri až štyri nominácie v každej zo 16 kategórií, na základe ktorých rozhodli o víťazoch.

Výber fotografií a karikatúr prihlásených do súťaže si verejnosť môže pozrieť na výstave No Comment v Open Gallery na Baštovej 5 v Bratislave od 27. apríla do 31. mája.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Peiger