Jozef Puttera bol znova vymenovaný za rektora Akadémie ozbrojených síl

Jozef Puttera, Zuzana Čaputová
Jozef Puttera je staronovým rektorom Akadémia ozbrojených síl (AOS) generála Milana Rastislava Štefaníka v Liptovskom Mikuláši. Do funkcie ho dnes vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová na ďalšie štyri roky. Bratislava, 30. október 2019. Foto: SITA/Kancelária prezidentky SR.

Jozef Puttera je staronovým rektorom Akadémia ozbrojených síl (AOS) generála Milana Rastislava Štefaníka v Liptovskom Mikuláši. Do funkcie ho v stredu vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová na ďalšie štyri roky. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Staronový rektor Akadémie ozbrojených síl vyštudoval Vojenskú vysokú technickú školu a neskôr sa stal docentom v odbore Teoretická elektrotechnika. V rokoch 2003 až 2004 bol prorektorom pre vedu AOS, v rokoch 2009 až 2012 vedúcim Katedry elektroniky. Potom do roku 2015 pôsobil ako prorektor pre vzdelávanie. Puttera v roku 2015 na poste rektora nahradil Borisa Ďurkecha, keď ho do tejto funkcie vymenoval bývalý prezident Andrej Kiska.

Puttera sa zúčastnil riešenia viacerých národných a medzinárodných projektov v oblastiach profesionálneho záujmu. Je spolupôvodcom troch patentov. Výsledky výskumu a vývoja publikoval na národnej a medzinárodnej úrovni. Podieľal sa na výskume, vývoji a spracovaní štúdií v oblasti vojenského spravodajstva a elektronického boja, senzoroch elektronického prieskumu, senzoroch v aplikáciách boja proti terorizmu a v číslicových spracovaniach signálov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef PutteraZuzana Čaputová